Zabrze: Certyfikat „PracoDawcy Zdrowia” dla Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka

0
767

Dzisiaj, w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie, oficjalnie wręczono certyfikaty „PracoDawcy Zdrowia”. W ramach konkursu nagrodzono przedsiębiorców w sposób szczególny dbających o profilaktykę zdrowotną w wśród swoich pracowników. Wśród laureatów organizowanego przez Ministerstwo Zdrowia konkursu znalazło się Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka Szpital Miejski w Zabrzu.

„PracoDawca Zdrowia” to jedna ze składowych kampanii promocji zdrowia profilaktyki i nowotworów „Planuje długie życie”.

– Trzy proste zalecenia: codzienny ruch, spożywanie warzyw i owoców oraz regularne wykonywane badań profilaktycznych, wydają się być proste, a wiemy jak dużo energii trzeba poświęcić by wpoić sobie i innym te zasady – mówił podczas wręczania certyfikatów podsekretarz stanu Ministerstwa Zdrowia Sławomir Gadomski.

Wiceminister podkreślił także uznanie dla pracodawców realizujących pomysły i podejmujących działania na rzecz zdrowia swoich pracowników. W ramach świadczeń gwarantowanych przez nagrodzonych pracodawców, pracownicy zakładów mogli liczyć m.in. na szczepienia profilaktyczne, badania wzroku, konsultacje chirurgów naczyniowych, konsultacje dermatologiczne połączone z badaniem znamion dermatoskopem, warsztaty z fizjoterapeutą, badania pod kątem wykrywania chorób nowotworowych czy warsztaty żywieniowe z dietetykiem.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Info: um.zabrze.pl