Zabrze będzie miało swoje MONOPOLY! Wieża Ciśnień najdroższa na planszy

0
575

Sydney, Dubaj, Katowice, Opole, a teraz także Zabrze! To właśnie nasze miasto, także dołącza dzisiaj do elitarnego grona kilkuset miast na całym świecie, które mają swoją edycję kultowej gry MONOPOLY.

Plansza będzie powstawała w najbliższych tygodniach. Znajdą się na niej najprawdopodobniej również: hotele, restauracje, obiekty sportowe, lokalne przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne, muzea. Niespodzianki będą też czekały na kartach szansy; te również będą dostosowane do zabrzańskiej edycji gry. Cała plansza zostanie zaprezentowana podczas oficjalnej premiery jesienią tego roku. Najcenniejszym polem będzie wieża ciśnień przy ul. Zamoyskiego.

– Cieszę się, że najcenniejszym polem w grze będzie Wieża Ciśnień. Zabrzanie w plebiscycie wybrali właśnie wieżę jako ikonę architektoniczną naszego miasta. Bazując na wieloletnim doświadczeniu pozyskaliśmy środki unijne i skutecznie przeprowadziliśmy remont tego pięknego zabytkowego obiektu – komentowała podczas konferencji Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze. – W ten sposób nie tylko zachowaliśmy dziedzictwo naszych przodków, ale także zrewitalizowaliśmy miejsce, które służy mieszkańcom w celach rekreacyjnych. Teraz ten symbol doceniony zostanie także w zabrzańskiej edycji kultowej gry MONOPOLY – dopowiada prezydent.

MONOPOLY łączy graczy z całego świata! Zarówno w klasycznej odsłonie gry, jak i w wersji licencyjnej. Celem rozgrywki jest zdobycie przewagi na planszy i doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy.

Edycje miejskie to jednak zupełnie nowy poziom rozrywki! Zamiast klasycznych pól, gracze licytują lokalne atrakcje i słynne miejscówki mieszkańców. Personalizacji podlega również szata graficzna gry oraz jej komponenty. Szczególnie interesujące są karty „Szansy” oraz „Kasy Społecznej”, w których znajdzie się sporo lokalnych smaczków! Projekt planszy jest konsultowany z przedstawicielami mieszkańców, a sama gra ma godnie reprezentować region. Finalny projekt MONOPOLY pozostaje niespodzianką, aż do dnia premiery.

 Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić kolejną edycję gry MONOPOLY poświęconą wyłącznie jednemu miastu – mówi Jan Jaźwiński z firmy Winning Moves, pomysłodawca przeniesienia Zabrza na planszę Monopoly. – W tej chwili pracujemy nad doborem pól na planszy. To niezwykle trudne zadanie, bo miejsc wartych umieszczenia Zabrze ma bardzo wiele. Jednocześnie czujemy wielką odpowiedzialność – musimy zadbać o to, aby gra była atrakcyjna dla przyszłych graczy – dodaje.

Osoby, firmy lub instytucje, które chciałyby stać się częścią MONOPOLY edycja Zabrze zapraszamy do kontaktu z Janem Jaźwińskim, tel. 881-299-622, e-mail: jan.jazwinski@winningmoves.pl.

MONOPOLY w liczbach:

  • ponad 80 lat na rynku. Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku,
  • 200 mln egzemplarzy sprzedanych od 1935 roku,
  • ponad 200 wersji lokalnych,
  • średni czas przebywania gry w rodzinie – co najmniej 2 pokolenia,
  • liczba najliczniejszej znanej kolekcji gry – ponad 90 edycji,
  • najdłuższa gra trwała 70 dni.

MONOPOLY- klasyczna gra planszowa oryginalnie wydana w Stanach Zjednoczonych przez firmę Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu. Gra polega na handlu nieruchomościami, daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Rozpoczynając od pola START, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.

info oraz foto: miastozabrze.pl