Kolejowa spółka PKP Intercity wprowadzi w grudniu pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin, który umożliwi gliwiczanom dzienny dojazd m.in. do stolicy Niemiec!

Pociąg IC NightJet po stronie polskiej ma zatrzymywać się m.in. na stacjach Wrocław Główny, Opole Główne, Kędzierzyn-Koźle i Racibórz. Jego rozkład jazdy zostanie sprzężony z rozkładem pociągu IC Przemyślanin, jadącego z Przemyśla i prowadzącego grupę wagonów do Berlina. Te będą przełączane do pociągu IC NightJet w Katowicach, a następnie wyruszą w dalszą drogę przez Zabrze, Gliwice i Racibórz.  –  Dzięki temu mieszkańcy aż sześciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego zyskują połączenie międzynarodowe i będą mogli dojechać bezpośrednio do stolicy Niemiec – podkreśla Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A.

Swoją trasę zmieni też pociąg TLK Hańcza do Suwałk i Grodna. Do tej pory kursował z Krakowa, a od 9 ruszy z Gliwic, a zatrzyma się m.in. w Katowicach, Sosnowcu i Warszawie.

Nowy rozkład jazdy pociągów  PKP Intercity będzie obowiązywał od 9 grudnia. Dokładne informacje pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).  Dodatkowo  9 i 10 grudnia na największych dworcach w Polsce – Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni Głównej, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie – do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.

Info: gliwice.eu

1 KOMENTARZ

Comments are closed.