GierałtowiceSport i rekreacja

X Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie

X Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie – zawodniczka Gardy Gierałtowice Aleksandra Matyja na drugim miejscu

W dniach 23-26.09 2015 roku w Gliwicach odbyły się X Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie. Do udziału w turnieju zgłoszonych zostało 131 zawodniczek z 12 państw: Azerbejdżanu, Czech, Słowacji , Norwegii, Szwecji, Kazachstanu, Niemiec, Węgier, Ukrainy, Litwy, Rosji i Polski. Zawody rozgrywane były w trzech grupach wiekowych: kadetek, juniorek i seniorek. Turniej ten był jednym z etapów przygotowań do tegorocznych mistrzostw świata seniorek. Wśród tego doborowego grona nie zabrakło również pięściarki z Gierałtowic. Do turnieju trener Adam Spiecha zgłosił jedną zawodniczkę. W kategorii wiekowej kadet w wadze 66 kg wystąpiła Aleksandra Matyja. W walce finałowej uległa mistrzyni Europy z Keszthel 2015 węgierce Gabrieli Petrovics i zdobyła srebrny medal tej wielkiej imprezy.