Concordia Knurów vs Sokół Orzech 1:2 (1:1)

W niedzielne popołudnie zostało rozegrane spotkanie ZINA klasy okręgowej pomiędzy Concordią Knurów, a Sokołem Orzech.

Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał o godzinie 16, a drużyna Concordii od pierwszych minut próbowała narzucać swoje tempo gry, już w 3. minucie po aucie wykonanym przez Marcina Boćka piłka znalazła się w polu karnym przeciwnika, lecz Mateusz Malinowski nie zdołał jej opanować.
Kolejne kilka minut to walka o piłkę pomiędzy obiema drużynami, aż do 8. minuty, rzut rożny wykonywany przez zielono-czarnych, dośrodkowanie w środek pola karnego i wybicie przez przeciwnika głową, niestety na tyle niefortunne że futbolówka znalazła się pod nogami Marka Kocura, ten długo się nie zastanawiał, dośrodkował, a Mateusz Gola z najbliższej odległości umieścił ją w bramce.

Tuż po rozpoczęciu od środka zawodnicy Concordii przejęli piłkę przy swoim polu karnym, Dawid Wiercioch wiele się nie zastanawiał i posłał piłkę w stronę Grzegorza Górki, który wyprzedził aż trzech stoperów Orzecha i przejął piłkę, szybko podał do Marka Goli ten strzelił w światło bramki, ale piłka odbiła się od ręki przeciwnika, niestety sędzia nie zauważył przewinienia i zasądził rzut rożny po tym jak futbolówka opuściła pole gry.

Dalsza część spotkania przebiegała pod dyktando gospodarzy, nie licząc kilku spalonych i kilku strzałów z daleka Orzech raczej nie miał wielu szans do popisania się w tym meczu, do 30. minuty, złe wybicie spod pola karnego Concordii, przejęcie przez zawodnika Sokoła, idealne prostopadłe podanie pomiędzy dwóch obrońców i strzał na prawy słupek Krzysztofa Górki, tak Sebastian Krupa doprowadził do remisu.

Do końca pierwszej połowy miało miejsce jeszcze kilka akcji, między innymi zatrzymanie przeciwnika przez Grzegorza Suchanka, kiedy to przeciwnik wybiegał do kontrataku, co prawda Grzegorz dostał żółtą kartkę, ale uratował zespół od straty gola.

Początek drugiej połowy mógł być lekko stresujący dla kibiców gospodarzy, ponieważ po stracie piłki pomocnik gości pięknie podał piłkę do Sebastiana Krupy, ten niewiele myśląc zaszarżował i strzelił, lecz Krzysztof Górka z łatwością wybronił ten strzał.

Chciałoby się powiedzieć coś pozytywnego o grze knurowian w pierwszej części drugiej połowy, niestety to goście narzucili tempo i raz za razem atakowali, sytuacja odmieniła się około 60. minuty, po wyrzucie z autu piłka spadła pod nogi Grzegorza Górki, ten podał w pole karne do Mateusza Malinowskiego, z kolei on podał do Marka Kocura który lekko strzelił w kierunku bramki Sebastiana Chlebika, piłka toczyła się i prawie była w siatce, lecz obrońca gości wybił ją dosłownie z linii bramkowej.

Kolejne minuty nie zwiastowały zmiany wyniku, drużyna Concordii miała raczej więcej żółtych kartek niż celnych strzałów, niestety jak mawia stare piłkarskie porzekadło niewykorzystane akcje lubią się mścić i tak też było w tym przypadku.

Wybicie piłki przez Sebastiana Chlebika spod swojej bramki, przejęcie zawodnika Concordii i nieudana próba ataku, po której zawodnik Sokoła dostał piłkę pod swoje nogi, czym prędzej podał górą do Tomasza Karkochy, ten oddał strzał na wysokości szesnastego metra, futbolówka znalazła się w siatce, a wynik spotkania zmienił się na 2:1 dla drużyny z Orzecha.
Concordia miała jeszcze okazję w 92. minucie na wyrównanie, lecz sędzia liniowy dostrzegł spalonego Patryka Nalepy, po czym zakończył spotkanie.

Klasa okręgowa „ZINA Bytom-Zabrze” Grupa 1 Kolejka 8

Concordia Knurów – Sokół Orzech 1:2 (1:1)

⚽️ 8‘ 1:0 – Mateusz Gola (as. Marek Kocur)
⚽️ 30‘ 1:1 – Sebastian Krupa
⚽️ 89‘ 1:2 – Tomasz Karkocha

Kartki żółte: Michał Mikulski, Grzegorz Suchanek, Marcin Bociek, Wojciech Barnik, Grzegorz Górka (Concordia) oraz Kamil Junkiert (Sokół).

Concordia Knurów: Krzysztof Górka – Michał Mikulski (70′ Tomasz Ferdyan), Dawid Wiercioch, Mateusz Gola, Marcin Bociek, Patryk Orylski (60′ Bartłomiej Jankowski), Marek Kocur (85′ Michał Kopczyński), Grzegorz Górka, Grzegorz Suchanek, Wojciech Barnik, Mateusz Malinowski (65′ Patryk Nalepa).
Pozostali na ławce: Damian Misiak, Kacper Winiarczyk.

Trener: Zbigniew Matuszek

Sokół Orzech: Sebastian Chlebik – Adrian Biela (46′ Tomasz Karkocha), Mateusz Dolibóg, Kamil Junkiert, Szymon Majka, Mateusz Praski, Mateusz Tobor (85′ Tomasz Prymka), Łukasz Tokarski, Karol Turowski (70′ Marcin Ślusarczyk), Mateusz Wyląg, Sebastian Krupa (60′ Kamil Niesler).
Pozostali na ławce: Oskar Radkiewicz, Wojciech Kafka, Marek Moczek.

Trener: Robert Mokrus.

Info: Concordia Knurów