W sobotę nasi zawodnicy rozegrali ostatnie spotkanie w tym roku. W ramach 15 kolejki Majer A klasy do Żernicy przyjechał Zryw Radonia. Przeciwnik, który w tabeli wyprzedzał nasz zespół zaledwie o punkt, więc zwycięstwo było równoznaczne z wyprzedzeniem przeciwnika.
W pierwszych minutach meczu Naprzód ustawia się na własnej połowie, dając przeciwnikom z Radoni wykazać się w ataku pozycyjnym. Jednak goście nie stwarzają sobie sytuacji, w której musiałby wykazać się nasz bramkarz.
W 11 minucie rzut wolny z okolicy koła na środku boiska wykonuje Dariusz Kuta, futbolówkę dośrodkowaną w pole karne gości, zgrywa głową Szymon Napierała, a piłkę w siatce umieszcza Jakub Czyżewski, 1:0.
Kolejna ciekawa sytuacja ma miejsce w 16 minucie, błąd w komunikacji przed własnym polem karnym na linii Bartosz Kluger – Dariusz Kuta, kończy się faulem tego drugiego w szesnastce na zawodniku Zrywu. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi obecnie najlepszy strzelec Serie A Michał Sałek, jego uderzenie broni Andrzej Pielecki i wynik nadal brzmiał 1:0.
Kolejne minuty spotkania to mało okazji bramkowych dla obu drużyn, a dużo gry w środku pola. Aż do 30 minuty, wtedy Jakub Czyżewski rzuca piłkę z rzutu rożnego, dokręcając ją do bramki, a futbolówkę do własnej bramki pod naciskiem Pawła Madeja kieruje zawodnik gości, 2:0.
Do przerwy na boisku za wiele się nie działo, warta odnotowania była tylko bramka Szymona Napierały, niestety ze spalonego.
Początek drugiej części to ataki gości kilkukrotnie było groźnie pod bramką naszej drużyn, jednak żadna z tych sytuacji nie przyniosła bramki drużynie Zrywu.
W 69 minucie rzut rożny z prawej strony boiska wybija Jakub Czyżewski, piłkę wybitą z szesnastki gości z ponad 20 metrów uderza Dariusz Kuta, jego słaby strzał zamienia się w podanie do Pawła Madeja, który umieszcza piłkę w siatce, 3:0.
W 82 minucie Jakub Czyżewski zagrywa za plecy obrońców z Radoni do Pawła Madeja, który będąc sam na sam z bramkarzem, zdobywa czwartego gola dla Naprzodu w tym meczu.
Minutę przed końcem, sędzia dyktuje drugiego karnego dla Zrywu w tym meczu, po Krzysztofa Balon. Tym razem Michał Sałek pokonał Pieleckiego i ustalił wynik spotkania na 4:1.
Naprzód Żernica – Zryw Radonia 4:1 (2:0)
(protokół meczowy)
Bramki:
1:0 11 min. Jakub Czyżewski (as. Szymon Napierała)
2:0 30 min. Rafał Foit sam. (as. Jakub Czyżewski)
3:0 69 min. Paweł Madej (as. Dariusz Kuta)
4:0 82 min. Paweł Madej (as. Jakub Czyżewski)
4:1 89 min. Michał Sałek k.
Żółte kartki: 24 min. Paweł Madej, 50 min. Bartosz Kluger, 86 min. Dariusz Kuta (poza boiskiem) – 37 min. Klaudiusz Kałuża, 47 min. Michał Sałek, 92 min. Marek Kokoszka
Czerwone kartki: brak

Naprzód Żernica: Andrzej Pielecki – Patryk Niebrzydowski, Dariusz Kuta (83 min. Jarosław Wilczek), Grzegorz Łajszczak (K), Krzysztof Balon, Bartosz Kluger, Jakub Czyżewski, Szymon Napierała (85 min. Sławomir Czekaj), Łukasz Kowalski (75 min. Kajetan Laskowski), Tomasz Sokołowski, Paweł Madej (89 min. Andreas Fuchs)
Ławka rezerwowych: Rafał Russin
Trener: Krzysztof Orzeszek

Zryw: Łukasz Kałuża – Klaudiusz Kałuża, Paweł Front, Marek Kokoszka (K), Tomasz Kaczmarek, Rafał Foit, Bartłomiej Gawlik (70 min. Janusz Błażytko), Marcel Grochla, Paweł Magiera (85 min. Karol Stasik), Rafał Baran (71 min. Mateusz Kałuża), Michał Sałek
Ławka rezerwowych: Mateusz Jarząb
Trener: Mateusz Jarząb
fot. Dawid Wołoch

 

info: LKS Naprzód Żernica