Policjanci prowadzący sprawę przemocy psychicznej, która rozgrywała się w jednej z rodzin w gminie Sośnicowice, po zgromadzeniu materiału dowodowego nie mieli wątpliwości, że sprawcę trzeba natychmiast izolować. Pogląd ten podzielił prokurator, a po przedstawieniu dowodów również sąd. Podejrzany trafił do aresztu śledczego.

Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo sprawcę przemocy. 55-latek będzie czekał na rozprawę sądową w izolacji od swojej żony, ofiary systematycznego znęcania się.
Mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Sośnicowice został zatrzymany 14 sierpnia pod zarzutem znęcania się psychicznego oraz dręczenia swojej żony. Mężczyzna czynił to od 2015 roku. W przeszłości ten sam podejrzany odbył już karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, lecz, jak widać, to doświadczenie niczego go nie nauczyło. Po powrocie na wolność 55-latek wrócił do przemocy, wzbudzając w ofierze myśli samobójcze. Teraz grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności. 

 

info: KMP Gliwice