Z Knurowa wystartowała XIV Sztafeta Biegowa na XXIII Przystanek Woodstock.
Przystanek Woodstock to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Viva Kultura i scenie ASP.
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.
Na każdym Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata.
Więcej o Festiwalu na stronie ;
http://woodstockfestival.pl/

Dzisiejsze pożegnanie Sztafety Biegowej tradycyjnie miało miejsce na placu w CH Merkury. Biegacze nie mogli narzekać na pogodę. Było ciepło a dodatkowo w atmosferę Festiwalu nastrajał zespół The Last Room.
Konferansjerem wydarzenia był Jacek Waszak który doskonale zna specyfikę działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i opowiedział zgromadzonej publiczności o idei Przystanku Woodstock.

Na zaproszenie Sztafety Biegowej przybyła wicestarosta powiatowy Ewa Jurczyga która pożegnała biegaczy z Knurowa i całego kraju w imieniu Powiatu Gliwickiego wręczając im odblaski na ręce aby bezpiecznie poruszali się po polskich drogach.

Liderem Sztafety jest Bogdan Leśniowski który przedstawił wszystkich biegaczy. Biegacze będą mieli do pokonania 460 km. Na pewno jest to spore wyzwanie ale zawsze spotyka się z wielkim szacunkiem Jurka Owsiaka który o naszych biegaczach mówi zawsze bardzo ciepło przypominając skąd przybiegli.

Jeśli chodzi o nagłośnienie, zadbał o to niezawodny Mateusz Styczeń, a trasę biegaczy w Knurowie którzy zrobili rundę honorową zabezpieczyła zarówno Policja jak i Straż Miejska.

Relacja : Artur Socha