Kto uwielbia naturalne przytulanki mruczące miał szansę w niedzielę ( 08.10.2017r.) w Europie Centralnej w Gliwicach przez cały dzień podziwiać koty rasowe.

Pokaz Kotów Rasowych to nie tylko święto hodowców pasjonatów, ale także świetny sposób na miłe i rodzinne spędzenie niedzieli wśród futrzanych zwierzątek. Impreza została zorganizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Kotów w Żorach, na której można było zachwycać się ponad 40 wyjątkowymi kociakami, w różnych odmianach kolorystycznych.

Na scenie zaprezentowały się m.in. kocięta bengalskie, orientalne, brytyjskie, syberyjskie czy przedstawiciele takich ras jak main con oraz devon rex.

Nie zabrakło także świętych kotków birmańskich, jak również rosyjskich kociaków niebieskich. Podczas trwania wystawy odbył się konkurs w którym publiczność wyłoniła finalistów, wskazując m.in. największego kota pokazu, najładniejszą kotkę, najprzystojniejszego kocura, najsłodszego uczestnika, najbardziej podobnego do swojego opiekuna.

Całe wydarzenie kocie prowadził doświadczony konferansjer Kazik Łukasik. Miłe usposobienie, wysoka kultura osobista, umiejętność nawiązania kontaktu i dialogu z publicznością daje pełny obraz profesjonalnego prowadzącego jakim jest Kazik Łukasik.

Zainteresowanie imprezą było ogromne, bo i reprezentanci tej wystawy byli wyjątkowi.

Relacja: Agnieszka Łyko