Z wizytą u dzieci 🙂
To była niezwykle wzruszająca, ale i jednocześnie radosna wizyta. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zawitał dziś z życzeniami noworocznymi oraz prezentami do pani Anny Skorupki i jej dzieci.

Rodzina mieszka w Stanowicach w gminie Czerwionka – Leszczyny na 30 m kw. w tzw. budynku „pegieerowskim”. Pani Anna nie pracuje, samotnie wychowuje siedmioro dzieci, z których najstarsze ma 14 lat, zaś najmłodsze 4 lata. Rodzina jest otoczona opieką miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej, jednak tak naprawdę jej życie zmieniło się dzięki programowi rządowemu „Rodzina 500+”. – Po raz pierwszy w zeszłym roku byliśmy na wspólnych wakacjach nad morzem. Byliśmy też w Wadowicach zobaczyć rodzinną miejscowość Jana Pawła II, czy w parku atrakcji – opowiada pani Anna. Wojewoda Jarosław Wieczorek pytał dzieci o ich marzenia – odpowiedzi były zaskakujące. Mieć własny pokój – zgodnie przyznało rodzeństwo. I to marzenie próbuje zrealizować matka dzieci, przeznaczając część środków z programu 500+ na adaptację poddasza, na którym mają powstać dwa dwuosobowe pokoje dla najstarszych z rodzeństwa.


– Życzę, by wasza rodzina była zawsze szczęśliwa, gdyż to jest najważniejsze. I aby wszystkie marzenia się spełniły – mówił wojewoda obdarowując każde z dzieci prezentami, które bardzo ucieszyły całą rodzinę.


Na koniec wizyty w Czerwionce-Leszczynach wojewoda spotkał się w urzędzie z burmistrzem Wiesławem Janiszewskim, z którym rozmawiał o realizacji programu „Rodzina 500+” na terenie gminy.

1 KOMENTARZ

  1. …500…A może i więcej !zróbmy sobie z 10 dzieci i mamy życie jak w Raju …ja na moją dwójkę muszę ciężko zapieprzac i ledwo żyjemy Czy do cholery moim ktoś coś daje i pyta jakie mają marzenia !pieprznijcie się w te głupie urzedowskie łby zanim komuś coś dajecie i pomyślcie ile jest rodzin w jeszcze gorszych sytuacjach z dziećmi chorymi np.?

Comments are closed.