Zabrze rozświetla 6 kontynentów

Od ponad 25 lat działa w Zabrzu firma, która może spokojnie uchodzić za fabrykę świętego Mikołaja. Jest to jedna z największych tego typu fabryk w Europie Środkowo-Wschodniej. W Zabrzu tworzone są m.in. mające po kilkanaście metrów choinki miejskie, świetlne tunele, olbrzymie renifery, Mikołaje 3D, kilometrowe iluminacje galerii handlowych, a nawet latające Smoki Wawelskie czy droga mleczna.

Lista realizacji fabryki wydłuża się każdym rokiem. Zabrzanie wyprodukowali już m.in. iluminacje, który pojawiły się na londyńskiej Oxford Street, dla centrum handlowego przy Luwrze, dla jarmarku bożonarodzeniowego w Japonii, dla banków w Brazylii i Australii czy dla galerii Mall of Africa w RPA, gdzie dekoracja nawiązywała do kultury kontynentu. W tym roku dekoracje z zabrzańskiej fabryki poleciały m.in. do: Kolumbii, Grecji, Finlandii, Australii, Maroka i Rosji.

Dekoracje, które zrobiono można znaleźć dziś na 6 kontynentach, od Ameryki Południowej i Północną przez Azję po Australię. Projektują zarówno dla miast, znanych ulic, galerii handlowych, banków, jak również na potrzeby wydarzeń specjalnych np. jarmarku bożonarodzeniowego w Japonii.

Wyobraźnia projektantów z Zabrza również nie ma granic. Fabryka może pochwalić się także kilkuset realizacjami w Polsce, w tym dość nietypowymi. Dla lotniska w Balicach IPB w 2016 roku stworzyło ozdoby w kształcie walizek i kufrów podróżnych, z kolei dla galerii Blue City w Warszawie dekorację w kształcie spiralnej drogi mlecznej z planetami.

Dla krakowskiej Galerii Bronowice zabrzanie 4-lata temu zaprojektowali dekorację składającą się z 3 smoków, w tym z 2 „latających” nad głowami klientów centrum handlowego. W 2016 roku firma dla Katowic stworzyła tunele świetlne na rynku, z kolei dla Bytomia mające kilka metrów gwiazdy 3D, a dla Szczecina dekorację w kształcie… globu.

Światła z Zabrza świecą na Rynku w Krakowie

Także w tym roku ozdoby i światła z Zabrza znaleźć można w kilkunastu miastach w Polsce, w tym m.in. w Krakowie, gdzie stanęła jedna z największych choinek w kraju. Dla Krakowa IPB Decoration stworzyło aż cztery drzewka, w tym wysoką na 18 metrów żywą jodłę z ponad 40 tys. lampek i dekoracjami świetlnymi w kształcie kokard, aniołów i cukierków. Choinka stanęła na Rynku Głównym, vis a vis Sukiennic.

Dekoracja, nawiązująca klimatem do Belle Epoque już została uznana za jedną z najciekawszych w Polsce. Również miejska dekoracja w Opolu to dzieło firmy z Zabrza. Ponadto iluminacje świetlne i choinki z Zabrza znajdziemy w tym roku m.in. w Wodzisławiu Śląskim, Dąbrowie Górniczej, Rybniku , Gliwicach oraz w kilku galeriach m.in. warszawskiej Arkadii i Galerii Mokotów. W tej ostatniej zabrzanie… zawiesili 10-metrową choinkę pod sufitem. To również pierwsze w Polsce iluminacje w galerii, które widoczne są z równą mocną po zmroku, co za dnia