Zapraszamy na literackie spotkanie z Matiuszem Szczygłem, które odbędzie się 20 października o godzinie 18 w Centrum Handlowym Forum Gliwice.

Mariusz Szczygieł – reporter i pisarz. Od 1990 roku związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor bestsellerowych książek „Gottland” i „Zrób sobie raj”. Jest także autorem antologii polskiego reportażu po 1989 roku „20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła” i dwutomowej antologii polskiego reportażu „100/XX”. W latach 1995-2001 prowadził pierwszy w historii polskiej telewizji talk-show „Na każdy temat”. Współzałożyciel Instytutu Reportażu wraz z Pawłem Goźlińskim i Wojciechem Tochmanem. Jego książki wydawane są w trzynastu krajach.

W swoim dorobku literackim ma wiele nagród i wyróżnień m. in.: książka „Gottland”, zdobyła Europejską Nagrodę Literacką 2009 oraz Nike Czytelników 2007, została także książką roku Warszawskiej Premiery Literackiej. Za reportaż „Śliczny i posłuszny” w „Dużym Formacie” otrzymał Nagrodę Andrzeja Woyciechowskiego 2013 i Nagrodę Mediator 2013. Dziennikarz Roku 2013 – pierwsze miejsce w konkursie Grand Press.

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem poprowadzi Katarzyna Kowińska.

Na spotkanie zapraszamy w ramach projektu „Rozgrywki z lekturą”, dofinansowanego ze środków MKiDN.

Wstęp wolny, zapraszamy!