Dzisiejsze wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 40 – lecia gminy Gierałtowice oraz 130 – lecia OSP Gierałtowice. Rozpoczęło się wszystko z poślizgiem z powodu deszczu, zabawa zaczyna się rozkręcać i będzie wiele ciekawych występów.
Dzisiejsze święto na placu targowym rozpoczął Wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel przy współudziale Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej dzisiejszych jubilatów. Część artystyczną zapowiadał Piotr Rychlewski dyrektor gierałtowickiego GOK.

Jako pierwsi wystąpili młodzi wykonawcy z Zespołu Szkolno Przedszkolnego i Teatru Kalejdoskop podopieczni Ewy Woźniok.
Pierwszą z dzisiejszych gwiazd jest zespół MjusiQ znany i lubiany cover band. Zespół w swoim repertuarze ma utwory z repertuaru Led Zeppellin, Gary Moore’a, Janis Joplin a więc wszystko to co kreowało późniejszą rockową pop kulturę.
Dzisiaj ma wystąpić również kolejny zespół rockowy Red Lips.
Grupa powstała w 2010 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Łukasza Lazera i piosenkarki Joanny Lazer.
Zabawę będzie prowadził DJ Martinez i potrwa do północy a może nawet i dłużej.

Tradycyjnie na Śląskich Godach nie zabrakło Gospodyń z Koła Gospodyń Wiejskich, byli filateliści, był grill, piwo oraz atrakcje dla dzieci dmuchańce, eurobungee, strzelnica, byli strażacy z OSP Przyszowice, było zabezpieczenie medyczne a więc wszystko to co jest potrzebne do zabezpieczenia dużej imprezy.

Relacja ; Artur Socha

 

Teatr Kalejdoskop z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Gierałtowicach podczas Śląskich Godów w gminie Gierałtowice.

„Pan Twardowski” po śląsku część I.

„Pan Twardowski” część II w wykonaniu Teatru szkolnego Kalejdoskop.