Silesia Outlet powstaje w Gliwicach przy ul. Rybnickiej, w sąsiedztwie hipermarketu Auchan i sklepu Leroy Merlin, tuż przy węźle Gliwice-Bojków na autostradzie A4.

Od kilku tygodni trwają prace związane z budową Silesia Outlet w Gliwicach, największego centrum wyprzedażowego na Śląsku.

Otwarcie Silesia Outlet jest przewidywane na wiosnę 2019 roku.

W Silesia Outlet na łącznej powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych oraz obuwniczych, dostępnych zawsze co najmniej 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach handlowych. Na klientów największego centrum wyprzedażowego w regionie będzie czekało niemal 950 miejsc parkingowych.

Obiekt jest zlokalizowany w Gliwicach, tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków), przy drodze nr 78 na Rybnik.

Swoje salony otworzą tu m.in.: Vistula i Wólczanka, Kubenz, Bruno Zinger, Lavard, Lancerto, Lee Cooper, Lee Wrangler, Gee One, Bagatelle, Martes Sport, Puma, Reebok, Adidas i New Balance, Guess, Kazar, Umbro i Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Venezia i Unisono oraz restauracja Olimp i Mia Pizza.

Centrum handlowe buduje austriacka spółka deweloperska 6B47 Real Estate Investors AG.

Generalnym wykonawcą pierwszej fazy inwestycji została katowicka spółka Erbud. Jej koszt to 57,6 mln zł.