Drewniane, przeszklone biblioteczki powstały w stolarni Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, a z umieszczonych w nich książek korzystać można:

w Parku Tematycznym nad Nacyną
na skwerze przy ulicy Hallera,
na terenie zieleńca POW (skwer obok bazyliki)
obok Domu Kultury Boguszowice

Książki z plenerowej biblioteczki można wypożyczać za darmo i bez żadnych formalności, liczymy jednak, że po przeczytaniu będą one zwracane, tak by inni czytelnicy również mieli szansę na skorzystanie z lektury.

Miłe widziane będzie też przynoszenie do biblioteczek własnych, przeczytanych książek i wymienianie się w ten sposób swoimi lekturami z innymi amatorami czytania.

Warto dodać, że na podobnej zasadzie książki wypożyczać i wymieniać można w już istniejących punktach: w „Halo! Rybnik” przy ul. Jana III Sobieskiego 20 oraz na rybnickim dworcu PKP, gdzie od wczoraj działa mobilna wypożyczania, dedykowana podróżnym. „Zabierz, przeczytaj, podaj dalej” – to trzy hasła, które informują podróżnych o tym, że książkę można zabrać ze sobą, najlepiej przeczytać i zostawić w innym miejscu, np. w pociągu. Może także wrócić na swoje miejsce – wszystko zależy od czytelnika.

Zapraszamy do czytania i dzielenia się dobrą książką.

info: rybnik.pl
foto: L. Tyl