A GDYBY TAK ODERWAĆ SIĘ OD ZIEMI?

 

Dająca poczucie wolności przestrzeń, bezkresny błękit nieba, piękne widoki aż po horyzont, a między białymi chmurami Ty… Jeśli marzysz, by rozwinąć skrzydła i przeżyć jedną z najpiękniejszych przygód w swoim życiu, Aeroklub Gliwicki ma dla Ciebie wspaniałą informację!

Już tylko kilka dni dzieli nas od momentu, w którym grupa pasjonatów lotnictwa przekuje swoje marzenia w działanie i rozpocznie na gliwickim lotnisku kurs szybowcowy i samolotowy. Przed nimi parę weekendowych spotkań, podczas których poznają m.in. tajniki ludzkich możliwości, prawa pozwalające samolotom latać, czy zjawiska pogodowe, których często na co dzień nie jesteśmy świadomi.


A po zakończeniu części teoretycznej rozpocznie się najbardziej wyczekiwany przez wszystkich etap szkolenia – pierwsze loty.

To w tym momencie, gdy bierzesz stery w swoje ręce i czujesz, że masz wpływ na wszystko co się dzieje, marzenia stają się rzeczywistością. Na te kilka chwil zostawiasz wszystkie przyziemne sprawy, łapiesz bakcyla i już nie wyobrażasz sobie życia bez lotnictwa!

 

Nie pozwól, by ominęła Cię niesamowita przygoda w przestworzach. Sezon zbliża się wielkimi krokami i tylko od Ciebie zależy czy spędzisz go leżąc na ziemi i marząc o tym co nad Tobą, czy wsiądziesz za stery samolotu lub szybowca i wzbijesz się wysoko w kierunku chmur, podziwiając niesamowite widoki. Najlepszy moment na spełnianie marzeń jest TERAZ! Dla wszystkich przyszłych Pilotów Aeroklub Gliwicki przygotował specjalną zniżkę i prezent – tylko do 12 stycznia 2018!

 

 

 

 

Marzysz o lataniu? Jest to Twoja pasja od dzieciństwa? Przyjdź do Aeroklubu Gliwickiego, a my spełnimy Twoje marzenia. A może pasję połączysz z zawodem pilota samolotu liniowego? Świat i linie lotnicze w tej chwili czekają na Ciebie!

 

 

 

Pierwszy krok – zdobądź licencję Pilota PPL(A) i rozpocznij karierę lotniczą.

Pierwszym krokiem ku temu, aby zostać pilotem samolotu, jest zdobycie tzw. licencji pilota turystycznego PPL(A) i prawdę mówiąc jest to najważniejsza licencja, ponieważ to właśnie na tym etapie budujesz swój fundament wiedzy – od teorii po praktykę (przede wszystkim dobre i bezpieczne nawyki pilotażowe).

Rozpoczynamy od teorii samolotowej, która będzie realizowana w systemie „Distance Learning”, tzn. z wymaganych przez przepisy 100 godzin nauki, około 36 godzin przeprowadzimy w formie wykładów z instruktorem. I tak, np. przedmiotu ”Budowa samolotu”, każdy kandydat na pilota może się uczyć samodzielnie, ale nic nie zastąpi spotkania z mechanikiem, dzięki któremu będzie miał możliwość „dotknąć” samolot, by lepiej zapamiętać budowę i działanie jego elementów, np. trymera.

Moduł teoretyczny szkolenia to koszt 1500 zł. Po uzyskaniu zaświadczenia, kurs praktyczny możesz realizować w wybranym ośrodku szkolenia w Europie, ale jesteśmy pewni, że wybierzesz nas. Dlaczego?

W przypadku kontynuacji praktyki w Aeroklubie Gliwickim, uczeń-pilot otrzymuje 1 godzinę w powietrzu GRATIS (z wymaganych min. 45 godzin szkolenia). Cena 45 godzin wynosi 22 500 zł. Ale uwaga! W przypadku wpłaty jednorazowej otrzymujesz specjalną zniżkę, po której koszt szkolenia praktycznego obniżony zostaje do 21 700 zł. Szkolenie odbywa się na samolocie Cessna 150.

Dla każdej osoby, która rozpocznie w Aeroklubie Gliwickim kurs teoretyczny, mamy jeszcze jeden bardzo przydatny prezent! Jest to książka napisana samego Edmunda Mikołajczyka – członka naszego Aeroklubu, który wielokrotnie zachwycał widzów piękną akrobacją lotniczą.

Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie się w Aeroklubie Gliwickim w sobotę, 13 stycznia 2018, o godzinie 10:00.

Zgłoszenia można wysłać na adres mailowy: wyszkolenie@aeroklub.gliwice.pl lub telefonicznie: 516 559 945.