9 maja 2017 w Domu Kultury w Szczygłowicach odbyły się przesłuchania

W Przesłuchaniach do XXII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Obcojęzycznej , wzięli udział soliści, zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne i chóry ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych i wszelkiego typu jednostek kultury województwa śląskiego. Festiwal zawsze cieszy się bardzo wysokim poziomem wykonawców między innymi z powodu prezentacji „na żywo” wykonawców i ich akompaniamentów, jak również faktem, że wielu tegorocznych uczestników festiwalu można było zobaczyć i usłyszeć w programach telewizyjnych np. „XFactor”, „Szansa na sukces” i innych.

Knurów reprezentowali: Nadia Kaszuba, Karolina Zawadzka, Julia Hemmerling, Bartłomiej Kaszuba oraz zespół Allegro.

Cele festiwalu:
– Uświadomienie młodzieży potrzeby komunikowania się poprzez wspólne muzykowanie i śpiewanie;
– Rozwijanie wrażliwości estetycznej młodzieży oraz kultury wspólnego śpiewania i muzykowania;
– Konfrontacja, wymiana doświadczeń oraz ocena dorobku artystycznego wykonawców;
– Upowszechnianie światowej literatury artystycznej i popularnej.

Organizatorami festiwalu są Centrum Kultury i Miejskie Gimnazjum Nr 3 w Knurowie.

Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie www.kulturalnyknurow.pl   w terminie do 12.05.2017r

Relacja : Artur Socha

 

 

Anna Rzeszut – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku i „Me and my broken heart” z repertuaru zespołu Rixton. Przygotowanie Wojciech Świerczyna.

Nadia Kaszuba – Centrum Kultury w Knurowie – kat.szkoła podstawowa klasy od I -III – „Ob-La-Di Ob-La-Da” z repertuaru zespołu The Beatles. Przygotowanie Jacek Żyła.

Karolina Zawadzka – Centrum Kultury w Knurowie solistka z Gimnazjum nr 3 i „Cloks” z repertuaru Coldplay. Przygotowanie Jacek Żyła.

Bartłomiej Kaszuba – Miejskie Gimnazjum nr 3 w Knurowie – solista gimnazjum i „Everglow” z repertuaru Coldplay. Przygotowanie Aneta Orszańska i Jacek Żyła.

Julia Hemmerling – Miejskie Gimnazjum nr 3 – solistka gimnazjum – „Tattooed Heart” z repertuaru Ariany Grande. Przygotowanie: Jacek Żyła i Aneta Orszańska.

Zespół „Dziewiątka” – Szkoła Podstawowa nr 9 im.króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach – zespół wokalny klas od IV – VI. „ They don’t care about us” z repertuaru Michaela Jacksona. Przygotowanie Beata Śmietanka.