W Czerwionce-Leszczynach rusza właśnie projekt „pre_tekst – od książki do sztuki”, który powstał dzięki współpracy Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach z Fundacją Szafa Gra.
Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – dzięki wsparciu finansowemu w Czerwionce-Leszczynach będziemy gościć niezwykłych pisarzy. Swój udział zapowiedzieli już m.in. Janusz Leon Wiśniewski i Andrzej Pilipiuk.
Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyła akcja promocyjna – ROZGRZEWKA LITERACKA. Wszystkich mieszkańców miasta będziemy zachęcać, aby przed spotkaniem z autorem sięgnąć po jego dzieła. W projekcie przewidzieliśmy także różne dodatkowe atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Zaplanowano m.in. warsztaty, turniej gier fantastycznych, wyjazdy do teatru. Wydarzenia będą odbywały się w Bibliotece oraz w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym.

25 maja rozpoczynamy pierwszym cyklem tematycznym – SZTUKA MŁODEGO CZYTELNIKA. Gościem biblioteki będzie Aleksandra Cieślak, autorka niezwykłej „Książki do zrobienia”. W warsztatach tworzenia własnej książki wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Czerwionce-Leszczynach.

10 czerwca zapraszamy na nasze stoisko podczas Industriady na Osiedlu Patronackim – będziemy rozdawać specjalnie przygotowane zakładki do książek i zdradzimy, kto jeszcze nas odwiedzi.

Wszystkie aktualności będą pojawiały się na stronach www.szafagra.org, na facebooku Fundacji, Biblioteki oraz na stronie Biblioteki http://www.czerwionka.naszabiblioteka.com/