Polisa łez nie otrze ale załatwi wiele trudnych spraw finansowych”.

Rozmowa ze Zdzisławem Nabiałkiem – Menedżerem Zespołu Sprzedaży w firmie Aviva.

Redakcja iknurow.pl/A.Ł : Reprezentuje Pan Towarzystwo Ubezpieczeniowe Aviva – Oddział w Gliwicach. Ostatnio rzuca się w oczy aktywność Pana firmy w związku ze smogiem?

Zdzisław Nabiałek: Tak Aviva zainicjowała projekt www.wiemczymoddycham.pl którego głównym celem było przekazanie 100 czujników jakości powietrza lokalnym społecznościom, które chcą wiedzieć jaki mają stan powietrza na swoim terenie. Akcja się już zakończyła i wiele miejscowości z naszego regionu dostanie takie czujniki.

R: Aviva to firma ubezpieczeniowa. Skąd takie zainteresowanie tą tematyką?

ZN: Smog to duży problem zdrowotny, ekonomiczny i społeczny. Aviva jest firmą dla której ważne jest zdrowie Polaków i dlatego postanowiła poruszyć ten temat i wspomóc rozwiązania pro-zdrowotne. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem to zagrożenie dla zdrowia i życia. Mając dane o bieżącej jakości powietrza niejedna osoba np. biegacz postanowi zostać w domu zamiast iść biegać.

R: Rozumiem, że to budowanie wizerunku firmy. Ale czy tylko ?

Z. N : Wiem do czego Pan zmierza. Tak, takie akcje i wszystkie inne, które służą poprawie zdrowia społeczeństwa są opłacalne dla Towarzystwa. Jeżeli społeczeństwo jest zdrowe to Towarzystwo wypłaca mniej świadczeń a przez to może obniżyć koszt ubezpieczeń. Stają się one wtedy bardziej dostępne dla większej grupy odbiorców.

R: Czyżby był problem z małą liczbą klientów?

Z.N : Takiego problemu nie ma. Firmie z roku na rok przybywa klientów indywidualnych i firmowych. Świadomość ubezpieczeniowa Polaków rośnie i coraz więcej z nich kupuje ubezpieczenia indywidualne: na życie i zdrowotne. Jednak nasycenie rynku jest wciąż bardzo małe w porównaniu z krajami Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. Wiele osób jest świadomych, że powinni być dobrze zabezpieczeni gdy np. wydarzy się ciężka choroba lub wypadek ale nie są chętni wydać kilka razy więcej na ubezpieczenie indywidualne niż na grupowe.

R: Panie Zdzisławie. Jest Pan agentem z piętnastoletnim doświadczeniem. Czy naprawdę trudno przekonać jest kogoś do dobrego ubezpieczenia?

Mi nie jest trudno bo przez te wszystkie lata zetknąłem się już z wieloma tragicznymi zdarzeniami które dotknęły moich klientów. Kilku moich klientów zmarło, kilku miało ciężkie choroby takie jak nowotwór czy zawał, wielu miało nieszczęśliwe wypadki. Wielokrotnie widziałem jak firma wywiązała się ze swoich zobowiązań a przede wszystkim jak wypłacone pieniądze pomogły klientom. Polisa łez nie otrze ale załatwi wiele trudnych spraw finansowych. To daje mi pewność, że oferowane produkty są bardzo potrzebne moim potencjalnym klientom a oni czują, że nie oferuję czegoś w co nie wierzę i co się nie sprawdziło. Bardzo często po wypłacie odszkodowania klienci kupują kolejne polisy dla swoich małżonków czy dzieci bo już wtedy mają pewność, że..”to działa”

R: Może Pan podać jakiś przykład ostatniej wypłaty…

Z.N. Tak oczywiście. Jakieś trzy tygodnie temu Aviva wypłaciła mojemu klientowi 37 letniemu Marcinowi ponad 150 tys. z powodu przebytego zawału serca. Pieniądze posłużą na dojście do zdrowia i będą zabezpieczeniem na przyszłość gdyby zdrowie uniemożliwiło dalszą pracę.

R: Czuję w Pana głosie satysfakcję?

Z.N Tak mam dużą satysfakcję bo namówiłem klienta na takie ubezpieczenie i okazało się po kilku latach że moja praca bardzo pomogła tej rodzinie. To są najlepsze dla agenta chwile kiedy widzi, że nie sprzedaje zapisanych kartek a rzeczywistą pomoc.

R: To chyba to jest fajny zawód ?

ZN. : Tak to bardzo fajny zawód ale też trudny. Klient jest coraz bardziej wymagający i agent który chce zostać na tym rynku musi się cały czas rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę z rynków finansowych, nowych technologii i technik sprzedaży. Najfajniejsze jest to, że pracę w tym zawodzie może rozpocząć praktycznie każdy a wdrożenie i rozwój zapewni mu firma.

R: Czy Aviva szuka nowych agentów?

ZN: Tak. Sam osobiście szukam kandydatów do swojego zespołu. Moim zadaniem jest przeprowadzić taką osobę przez szkolenie a później wdrożyć do zawodu.

R: Jakich osób Pan szuka?

ZN: Szukam ludzi lubiących kontakt z innymi, chcących szybko poprawić swą sytuację finansową i zainteresowanych rozwojem osobistym.

R: Czy Aviva zajmuje się tylko ubezpieczeniami na życie ?

ZN: Nie. Aviva to grupa firm. W ofercie mamy ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe (mieszkań, domów samochodów, firm) produkty oszczędnościowe, emerytalne i inwestycyjne. Każdy z agentów ma w swej ofercie szeroką gamę produktów.

R. Zaczyna się nowy rok. Czego Panu życzyć?

ZN. Przede wszystkim zdrowia – bo jak jest zdrowie to tylko od nas zależy czy zrealizujemy swe plany i marzenia.

R: To duża zdrowia! Dziękuję za rozmowę. Naszym czytelnikom zaś podamy namiary na Pana i Pańską firmę, może będą zainteresowane współpracą lub też skorzystaniem z propozycji. Poza tym mam nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie 😉

 

Zdzisław Nabiałek
Ubezpieczenia – Inwestycje – Emerytury

tel. kom.: +48 600 713 249
nabialek.zdzislaw@aviva.com.pl
www.aviva.com.pl/znabialek