Juniorzy starsi r. 2000 i trampkarze r. 2003 pod opieką trenera Skrzypczyka i kierownika Wolsztyńskiego po raz kolejny przygotowywała się do sezonu na tygodniowym obozie w Węgierskiej Górce. Treningi odbywały się 3 razy dziennie zgodnie z planem. W opinii trenera zawodnicy mimo upalnej pogody zrealizowali wyznaczone cele w 100%, a efekty można będzie zobaczyć podczas rozgrywek. Rozegraliśmy mecze sparingowe z drużyną z Mazowsza – Mszczowianką Mszczonów.

Trampkarze wygrali swoje spotkanie 2:1, a juniorzy 5:1. W czasie obozu oprócz ciężkiej pracy był też czas na relaks. Po każdych zajęciach zawodnicy regenerowali się w chłodnej wodzie rzeki Soły. Oprócz tego zorganizowano zawody w podbijaniu piłki głową w parach, które wygrał duet Kacper Czapla i Daniel Nykiel, a także popularnego „Turbokozaka”, w którym zwycięzcą został Marek Kocur W ostatni wieczór obozu trener dokonał podsumowania sezonu 2016/2017. Odbyło się ono w rodzinnej atmosferze przy grillu i w rytmie disco polo.

W obu rundach rozgrywek drużyna była o krok od awansu do II Ligi Wojewódzkiej, lecz zabrakło szczęścia. W przekroju całego sezonu najlepszym strzelcem został Mateusz Malinowski z 18 bramki, wyprzedzając o 1 trafienie Mikołaja Ogaze.

W głosowaniu zawodników i sztabu szkoleniowego najlepszym zawodnikiem wybrano Grzegorza Suchanka, który minimalnie wyprzedził Pawła Ziaje i Marka Kocura. Trener wręczył także nagrodę dla zawodnika szczególnie wyróżniającego się w trakcie obozu.

Został nim Mikołaj Cich z rocznika 2003, który wykazywał się wielkim zaangażowaniem i ponadprzeciętnymi umiejętnościami.

Na koniec zawodnicy złożyli podziękowania trenerowi i kierownikowi oraz wręczyli im upominki.