SONY DSC

Mieszkańcy marzną – z taką informacją zadzwonił dzisiaj do nas jeden z lokatorów mieszkający na ulicy Wilsona. Pogońcie ich, mamy małe dzieci i marzniemy ! Kiedy w końcu włączą ogrzewanie – dodaje rozżalony.
Zadzwoniliśmy do Zarządcy budynków. W rozmowie, dyrektor Miejskiego Zespołu Gospodarki Lokalowej i Administracji w Knurowie – Mieczysław Kobylec, poinformował nas, że: „dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej zostały uruchomione budynki, pod kątem ogrzewania”

Wystosował 20 września stosowne pismo do Megawatu i PGNiG Termika. Ten drugi przedstawił harmonogram napełniania i uruchamiania budynków. Pracownicy będą również w dniu jutrzejszym uruchamiać zasoby, niestety należy uzbroić się w cierpliwość, odkręcić na czas napełniania, zawory termostatyczne na „5” a na ostatnich kondygnacjach budynku zwrócić uwagę na zawory odpowietrzające – mówi dyrektor .
Z informacji jakie uzyskaliśmy, do dnia 28 września powinno działać ogrzewanie na całych zasobach zarządzanych przez MZGLiA.

Tak więc, weekend pod kocem i w sweterku. Na szczęście tylko w niektórych mieszkaniach  lub alternatywne źródła ogrzewania?