Dzięki pani prezes Annie Surdel a także członkom Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom, przysłowiowa fabryka kultury przy Damrota 5 – nie zwalnia tempa. Ledwo opadły ostatnie piórka po szkubkach, a już poleciała informacja o zupełnej zmianie nastroju, i wielkie granie nam zaproponowano..

Nawet po czasie dzieje się tam wiele, a czasami można posłuchać super muzy zespołu”Po Godzinach”. Muzycy z Knurowa w składzie; Barbara Lisiewiczwokal, Krzysztof Skowroński gitara basowa, Jerzy Rogoń gitara solowa, i Eugeniusz Jurczygagitara – śpiew  zaprezentowali w Pilchowicach repertuar nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia. Kolędy w ich aranżacji pozwalały nie tylko na  wspomnienie minionego czasu Godnych Świąt, ale pozwalały także na głębokie przemyślenia związane z dniem dzisiejszym, warto przytoczyć kilka strof jednej z  pieśni, którą nam zaprezentowali członkowie zespołu bowiem utwór ten w pełni oddaje dzisiejsze spojrzenie na wiarę ;

[…] Cicha noc wkoło wszystko śpi.

Cicha noc zwiastuje nam,

że Chrystus się rodzi w stajence,

że Chrystus przyszedł  dla nas na świat.

A my nie zrobiliśmy Mu miejsca,

A my zamykamy przed Nim drzwi[…]

(Wybrany fragment jednego z utworów zaprezentowanych podczas koncertu w dniu 29 stycznia – autor tekstu nieznany).

To w takim klimacie pełnym radości ale też zadumy upływał czas poniedziałkowego koncertu. Każdy z przedstawionych utworów był nie tylko ucztą dla ucha ale i duszy a zarazem niósł za sobą głębokie przesłanie. Warto dodać, że w  repertuarze zespołu znajdziemy utwory wielkich kompozytorów a wśród nich także artystów wykonujących gatunek muzyki nazywanej poezją śpiewaną. Koncerty knurowskich muzyków świetnie komponują się z wieczorami literackimi, czy wernisażami malarskimi. Niewątpliwie zespół „Po Godzinach” potrafi wprowadzić niepowtarzalny klimat do każdej z imprez o literackim charakterze.

Należy wspomnieć, że w drugiej części koncertu muzycy poprosili o wspólne śpiewanie, i tym to sposobem, do głosu doszły wszystkim znane piękne kolędy.

Nie mogło na koncercie zabraknąć Sekretarz Gminy Pilchowice pani Dagmary Dzida, która jest wielką wielbicielką muzyki i poezji. Z pewnością warto zapamiętać nazwę zespołu i bywać na ich koncertach, bo pozostawiają one niezapomniane wrażenia. „Po Godzinach” zapamiętajmy bo warto.

 

materiał: Tadeusz Puchałka