Drodzy Państwo mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie podczas którego odbędzie się prelekcja Jacka Czecha, znakomitego alpinisty, który zdradzi nam kulisy swojej ostatniej wyprawy, która odbyła się do Chile, w Andy – rejon Cajon del Maipo.

Wspólnie z Adamem Bieleckim i Pawłem Migasem wyznaczył nową drogę wspinaczkową na masywie Cerro Arenas (4450m.n.p.m.) nazwaną Ruta Polaca czyli Polski Szlak.

Jacek sam relacjonuje „Tworzenie nowej drogi w tak wielkiej ścianie ma swój „aromat” – jesteś odkrywcą tego czego jeszcze NIKT nie dotknął przed tobą, bo ty jesteś w tym miejscu pierwszym człowiekiem na świecie”.

Kim jest Jacek Czech?

Taternik, alpinista, instruktor alpinizmu Polskiego Związku Alpinizmu, trener wspinaczki sportowej, wieloletni członek Kadry Narodowej PZA, Mistrz Polski oraz wielokrotny uczestnik mistrzostw Europy i świata w narciarstwie wysokogórskim, autor nowych dróg w skałkach, Tatrach, Andach, ponadto wspina się latem i zimą w ALPACH i HIMALAJACH.
Żeglarz, absolwent AWF Katowice, nauczyciel Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego, członek KW Katowice, KS KANDAHAR, wraz z żoną Haliną i synem od ponad 20 lat prowadzi Szkołę wspinaczkową „W Skale”.

Powyższe informację otrzymałam bezpośrednio od Jacka, który przesłał mi swoją oficjalną notkę biograficzną, a który nie wspomniał w niej, iż wspólnie z Arturem Hajzerem założył program Polski Himalaizm Zimowy, zdobył wiele szczytów!

Najbardziej znanymi jest m.in. Matterhorn, Eiger czyli najbardziej znana góra w historii alpinizmu ekstremalnego, której to „Północna ściana” szczytu znana jest również pod nazwą „Mordwand” czyli „Ściana śmierci”, którą zaczęto tak określać po wielu tragicznie zakończonych próbach jej zdobycia.

Jacek nie dość, że sam zdobył tą górę zabrał na wyprawę m.in. swojego syna, gdyż pasję chodzenia po górach rozwija wspólnie z całą swoją rodziną!

W jednym ze swoich artykułów Jacek Czech napisał, iż „człowiek skazany jest na tęsknotę ponieważ będąc w górach skazani jesteśmy na rozłąkę z naszymi kochanymi rodzinami, będąc na dole tęsknimy za górami” stąd też wspólny, rodzinny plan na życie jakim jest wspinaczka wysokogórska.

W zeszłym roku o Jacku zrobiło się głośno na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej po tym jak wspólnie z Adamem Bieleckim jako pierwsi zamierzali zimą zdobyć dziewiąty co do wysokości szczyt świata, słynny Nanga Parbat (8126m.n.p.m.), niestety z powodu wypadku Adama Bieleckiego oraz złych warunków atmosferycznych himalaiści musieli zrezygnować.

O wszystkich swoich przygodach Jacek opowie na spotkaniu 18 listopada o godz. 19:00.

Obiecał też odpowiedzieć na wszystkie pytania publiczności dlatego gorąco zachęcamy Państwa do licznego przybycia i czynnego udziału w spotkaniu.

Kulisy wypraw czyli jak sobie radzić z lawiną w górach, zimnem, chłodem, spaniem na kamieniach, czym jest przyjaźń i partnerstwo, czy tam na górze można dotknąć Pana Boga?

Co powoduje, że człowiek wspina się na wysokości na której zamiast ptaków w zasadzie można spotkać już tylko samoloty?

Na te i na wiele innych pytań z pewnością usłyszysz odpowiedź podczas spotkania.

Przyjdź!

Serdecznie zapraszamy!