Rekolekcje ewangelizacyjne pod hasłem „Grawitacja – bo nas ciągnie do nieba „ dla młodzieży gimnazjalnej i starszej, organizowane przez Siostry Służebniczki oraz animatorów.

 

Zwracamy się z wielką prośbą o dofinansowanie zimowego wyjazdu młodzieży gimnazjalnej i starszej, który planujemy w formie rekolekcji ewangelizacyjnych.

Proponujemy młodzieży szereg spotkań i warsztatów, ujętych w duchu wartości ludzkich i chrześcijańskich. W programie mamy także dużo wypoczynku na świeżym powietrzu, uprawianie sportów zimowych, (w pewnym stopniu zależnych od możliwości finansowej, np. wynajęcie godzin na lodowisku), rozrywki ( filmy, zabawa karnawałowa, podchody, gry terenowe).

Podobne rekolekcje zorganizowaliśmy w ubiegłym roku.

Warunkiem uczestnictwa dla dużej grupy młodzieży jest niski koszt, tym bardziej, że zabieramy grupę integracyjną, tzn. ¾ młodzieży ukierunkowanych na pozytywne wartości i ¼ młodzieży zagrożonej patologią lub wykluczeniem społecznym.

Dla nich szczególnie jest to profilaktyka zachowań ryzykownych i destrukcyjnych oraz szansa na początek szukania swojego miejsca w świecie wartości.

 

 

 

 

Proponujemy opłatę uczestnikom ok. 200 zł na tydzień. Nie wszystkich jednak będzie na to stać. Są osoby, które nie pojadą w ogóle, jeśli nie pojadą za darmo. Dla poszczególnego uczestnika koszt tygodniowy za pobyt w Ośrodku Rekolekcyjnym to 385 zł. Pozostają inne opłaty: podróż, ubezpieczenie, ewentualne wypożyczenie łyżew, czy rezerwacja godzin na lodowisku, kupno dodatkowej żywności na podwieczorki, napojów i innych.

 

 

 

 

 

Oczywiście żaden z opiekunów nie ma żadnego wynagrodzenia, innych korzyści materialnych ani żadnych innych.

Wyjazd jest oficjalnie zgłoszony do Kuratorium i podlega każdej kontroli.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe w dowolnej, możliwej kwocie i z góry dziękujemy.

Planujemy jak w ubiegłym roku, zabrać około 80 osób .

 

 

ZRZUTKA !!!  wejdź i wspomóż naszą inicjatywę