Mamy sobotę ( 07.10.201r.), więc tradycyjnie odbyły się zajęcia Nordic Walking w ramach programu „Spacerkiem po knurowskich lasach z juniorem i seniorem”.

Gdy samo południe wybiło grupa zaawansowana rozpoczęła maszerowanie z kijkami z instruktorką Sylwią Surówka. Uczestnicy zaczęli start przy kąpielisku „Leśne Zacisze” w Knurowie, a potem skierowali się na ścieżkę w głąb lasu.

Knurowianie, którzy wzięły udział w zajęciach na świeżym powietrzu wracali do domu zadowoloni i w doskonałych humorach. Można więc stwierdzić, że warto wyjść z domu i podjąć się tego typu wyzwaniu zwłaszcza w doborowym towarzystwie.

Treningi techniką Nordic Walking dla mieszkańców Knurowa są darmowe, bo finansowane są z projektu budżetu obywatelskiego Miasta Knurów przy współpracy MOPP oraz MOSiR.

Organizowanie tego typu formy wypoczynku ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Dodatkową korzyścią realizacji projektu „Spacerkiem po knurowskich lasach z juniorem i seniorem”. jest integracja lokalnej społeczności.

Jednocześnie uprawianie marszu z kijkami pozwala osiągnąć korzyści zdrowotne jak: usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, Rozwija też wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowników kończyn górnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków.

Jednym słowy Nordic Walking.to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Zapraszamy chętnych znów za tydzień.

Relacja : Agnieszka Łyko