Michał Rusinek
urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.

Pan Michał spotkał się 7 września w Bibliotece Publicznej w Czerwionce-Leszczynach z uczniami szkół z Bełku, Czuchowa i Czerwionki.

 Miłym akcentem była prezentacja jednego z wierszy poety, zaprezentowany przez uczennicę klasy III – Judytę.

Zapraszamy do zobaczenia materiału video i zdjęć ze spotkania z grupą dzieci.

 

 

 

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach wraz z Fundacja Szafa Gra 7 września zorganizowała dwa spotkania autorskie z Michałem Rusinkiem.

Michał Rusinek wybitny literaturoznawca, tłumacz, sekretarz Wisławy Szymborskiej, młodszym czytelnikom Biblioteki Publicznej opowiadał jak robić słowotwórcze przekręty, jak wychwytywać zjawiska językowe oraz jak czerpać radość z kontaktu z literaturą. Młodzieży natomiast zaprezentował szereg przemyśleń a propo języka polskiego. Opowiedział o zabawnych lapsusach, pomyłkach, przekręceniach i innych chochlikach, które dopadają nawet najwybitniejszych polonistów.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Bełku, Zespołu Szkół nr 4 w Czuchowie, Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce oraz Zespołu Szkół im. Wilhelma Szewczyka w Czerwionce-Leszczynach.

info: Biblioteka Publiczna Czerwionka-Leszczyny