Mecz walki na remis.

W meczu 9.kolejki Majer A klasy, nasi seniorzy na własnym boisku podejmowali Ruch Kozłów. Od początku spotkania Naprzód usiłuje narzucić swoje warunki nad boiskowymi poczynaniami. W przeciwieństwie do drużyny gości, której sposobem na akcje ofensywne było zagranie długiej piłki na napastnika lub skrzydłowych, nasz zespół próbował dochodzić do okazji bramkowych, krótkimi podaniami często zagrywanymi z pierwszej piłki.

Po takiej akcji wychodzimy na prowadzenie w 14 minucie. Jakub Czyżewski zmienia stronę gry, podając do Tomasza Sokołowskiego, ten zagrywa z pierwszej piłki do Adriana Kominiaka, który prostopadłym podaniem uruchamia Łukasza Balon, któremu pozostało umieścić piłkę w siatce.

Dosłownie w kolejnej akcji, sędzia dyktuje rzut karny dla kozłów. Goście rozpoczynają od środka, ich obrońca zagrywa długą piłkę do przodu, błąd techniczny popełnia Bartosz Kluger, przewracając się na piłce, którą przejmuje rywal, zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne, a biegnącego do futbolówki zawodnika Ruch fauluje Andrzej Pielecki. Goście zamieniają jedenastkę na bramkę i w 16 minucie jest 1:1.

W następnej minucie tracimy kolejnego gola, Krzysztof Balon traci piłkę na rzecz prawoskrzydłowego drużyny z Kozłowa. Ten wykorzystuje nie najlepsze ustawienia naszej defensywy, która była nastawiona na rozegranie piłki i podaje piłkę na nos do swojego napastnika, który nie pozostawił szans Pieleckiemu.

W kolejnych minutach kibice zgromadzeni na naszym boisku mogli zobaczyć bardzo wyrównany pojedynek, żadna ze stron nie zamierzała odpuścić przeciwnikowi.

W 38 minucie Jakub Czyżewski zagrywa piłkę z lewego skrzydła w kierunku Łukasza Balon, który pakuje ją głową do siatki kozłów, 2:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga część spotkania przypomina pierwszą, oba zespoły walczą o każdy centymetr boiska, oba mają kilka dogodnych okazji na zdobycie trzeciego gola jednak żaden z bramkarzy w trzech kwadransach po przerwie, nie wyciągał piłki z siatki.

W 79 minucie dwie żółte kartki ogląda Paweł Kober i mecz kończymy w osłabienia.

Sprawy sędziowania w dzisiejszym meczu nie zamierzamy komentować.

Przypominamy, że w najbliższą środę nadrabiamy zaległości, o godzinie 16.00 nasi seniorzy zagrają z Carbo Gliwice.

Naprzód Żernica – Ruch Kozłów 2:2 (2:2)
(protokół meczowy)

Bramki:
14 min. 1:0 – Łukasz Balon (as. Adrian Kominiak)
16 min. 1:1 – Jakub Kasperek k.
17 min. 1:2 – Marcin Szubert
38 min. 2:2 – Łukasz Balon (as. Jakub Czyżewski)

Żółte kartki: 18 min. Dariusz Kuta, 30 min. Tomasz Sokołowski, 34 min. Jakub Czyżewski, 72 min. Grzegorz Łajszczak, 79 min. Paweł Kober, 79 min. Paweł Kober, 90+1 min. Bartosz Kluger – 18 min. Bartłomiej Barton, 65 min. Krzysztof Hassa, 79 min. Adam Waszkiewicz

Czerwone kartki: 79 min. Paweł Kober (druga żółta) – brak

Naprzód: Andrzej Pielecki – Grzegorz Łajszczak (K), Dariusz Kuta, Paweł Kober, Krzysztof Balon (86 min. Patryk Niebrzydowski), Tomasz Sokołowski (81 min. Łukasz Nowak), Jakub Czyżewski, Bartosz Kluger, Adrian Kominiak, Kamil Maj, Łukasz Balon (70 min. Łukasz Wieczorek)

Ławka rezerwowych: Kajetan Laskowski, Jakub Borkowski

Trener: Krzysztof Orzeszek

Ruch: Paweł Jendrzyca – Bartłomiej Barton (70 min. Roman Kubik), Łukasz Brusik, Marcin Folwaczny, Krzysztof Hassa, Martin Juszczyk (77 min. Rafał Krawiec), Jakub Kasperek (53 min. Rafał Jarzmik), Damian Lange, Jarosław Luka, Marcin Szubert, Adam Waszkiewicz.

Ławka rezerwowych: Przemysław Majdecki, Bartosz Budzik, Dawid Golasiński

Trener: Adam Międzik

Info: naprzodzernica.pl