Biblioteka Publiczna Czerwionka-Leszczyny:

25 listopada w CKE Czerwionka – Leszczyny odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie ze sławną aktorką filmową i teatralną – Magdaleną Zawadzką.

Magdalena Zawadzka w tym roku świętuje jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Zagrała w niezliczonej liczbie filmów i spektakli teatralnych. Dla czytelników Biblioteki Magdalena Zawadzka znana jest także jako autorka napisanych lekko i z humorem wspomnień i felietonów pt. „Taka jestem i już”, „Gustaw i ja”, „Moje szczęśliwe wyspy”. Podczas spotkania aktorka wspólnie z redaktor naczelną wydawnictwa Marginesy – Hanną Mirską-Grudzińską opowiadała o swoich książkach, pracy artystycznej, przemyśleniach i refleksjach na temat otaczającej nas rzeczywistości.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa 2017”. Projekt „Pre_tekst: od książki do sztuki” Biblioteka realizuje wraz z Fundacja Szafa Gra

=======

Magdalena Zawadzka – Sztuka Teatru w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Można było dzisiaj usłyszeć o genezie powstania książek. Jak sama autorka wspomina to biografia zwyklych ludzi borykającymi się na codzień z prozą życia, problemami, radościami.