Wielbiciele jazdy na łyżwach mieli dziś (9.12.2017r.) okazję skorzystać z pojeżdżenia po płycie Lodowiska przy ul. Ułanów 8 w Knurowie.

Dzisiejszy dzień na Lodowisku był szczególny nie tylko dla amatorów zimowych sportów ale także dla osób, które uwielbiają magiczną moc. A mogło się to spełnić za sprawą niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja.

Jak tradycja nakazuje Mikołaj nigdy nie przyjeżdża do nikogo z pustymi rękami. Tak też było i tym razem, gdzie obdarowywał słodkościami grzeczne dzieci i oczywiście grzecznych dorosłych, których przez cały rok obserwował czy aby na pewno zasługują na prezenty.

Cykliczne wydarzenie na Lodowisku jest organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie.

Realizowanie tego typu formy wypoczynku ma na celu propagowanie i wpajanie nawyków zdrowego stylu życia, jak również pokazanie mieszkańcom Knurowa, że ruch na świeżym powietrzu jest przyjemny i atrakcyjny. A także ślizgając się na łyżwach uczymy się gracji i rozwijamy gibkość, a także przy okazji hartujemy organizm. Jest to fantastyczna forma ruchu dla każdego i w  każdym wieku.

Osoby, które postanowiły wziąć udział w zabawie na tafli lodowej mogły skorzystać z fachowej rady instruktora Piotra Pietraczyka.

Wstęp na taflę przy ul. Ułanów był za symboliczną złotówkę, więc i amatorów ślizgania nie brakowało.

Relacja: Agnieszka Łyko