Kuźnia Nieborowska: Rozpocząl się protest mieszkańców wspieranych przez organizacje i zwiazki zawodowe.

Mieszkancy walczą o bezpieczeństwo na drodze.

 

Protest 2 luty 2018 okiem Tadeusza Puchałki

Kuźnia Nieborowska – walczymy o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci.

Jako mieszkańcy Górnego Śląska wesprzyjmy mieszkańców tej uroczej miejscowości. Nie bez znaczenia jest każde życzliwe słowo także tych bardzo oddalonych od Górnego Śląska miast i wiosek. 10 lat walki, i brak echa, więc wygląda na to, że trzeba krzyknąć głośniej i wyraźniej.

To skandal, mówią mieszkańcy Kuźni Nieborowskiej, aby w dobie wycieczek na księżyc, trzeba było ryzykować życie, by szczęśliwie przebrnąć kawałek drogi. Brak poboczy, i chodnik którego jest niewielki kawałek sprawia, że każdego dnia z duszą na ramieniu oczekujemy powrotu naszych dzieci ze szkoły, a co z naszymi staruszkami. Należy dodać, że nieopodal znajduje się Dom Pomocy Społecznej, którego mieszkańcami są osoby niepełnosprawne.
Pani Sołtys Bożena Kopryjaniuk wraz z mieszkańcami od 10 lat walczą o to, by w końcu tą niebezpiecznie chorą sytuację doprowadzić do szczęśliwego końca, niestety jak dotąd pisma i monity a także wizyty w urzędach niczego nie dały.
Pozostało to ostatnie, to czego nikt z nas nie chce informuje pani Sołtys, więc wyszliśmy na tą nieszczęsną drogę by pokazać i okazać swoje niezadowolenie, i będziemy protestować do skutku dodaje.. Dziś protestujemy od godziny 14.00 i trwać tu będziemy do 16.00.
Wrócimy tu z pewnością i z pewnością zaostrzymy protest gdy nasze żądania zostaną po raz kolejny zignorowane. Zostałam wybrana na Sołtysa by bronić interesów mieszkańców mojej miejscowości. Być tu, to mój obowiązek dodaje.
Należy podkreślić, że z mieszkańcami solidaryzuje się poseł RP PiS pan Piotr Pyzik, obecny był także Starosta Powiatu Gliwickiego pan Waldemar Dombek. Wspierają protest górnicy oraz Związek Zawodowy NSZZ Solidarność KWK Knurów. Naszym obowiązkiem jest bronić interesów górników, ale także ich rodzin, tą drogą chodzą ich dzieci do szkoły, a także nasi emeryci, trudno się nie zgodzić z żądaniami mieszkańców tej miejscowości. Popieramy protest i będziemy wspierać mieszkańców Kuźni Nieborowskiej do szczęśliwego zakończenia tego problemu dodaje przewodniczący NSZZ Solidarność KWK Knurów Krzysztof Leśniowski – Radny Powiatu Gliwickiego.
W proteście brały udział matki z dziećmi, a także ludzie starsi. Chodzę o kulach odpowiada starszy pan, nie jestem już tak sprawny jak kiedyś. Zimą trzeba nieraz uciekać do rowu zasypanego śniegiem, mnie jest wtedy bardzo trudno. Teraz zimy łagodne ale auta jeżdżą szybciej, boję się, że kiedyś nie zdążę, a co z wnukami? o nich boję się bardziej aniżeli o siebie, ten problem trzeba w końcu rozwiązać, szkoda tylko że trzeba uciekać się do tak drastycznych środków kończy rozmowę starszy pan.
Mocnych słów użył w swojej wypowiedzi poseł Piotr Pyzik, na koniec podkreślił, że w pełni popiera żądania mieszkańców i jest z mieszkańcami tu na miejscu, a jak będzie trzeba, wspierał będzie władze Sołectwa w dalszym ciągu. Obdarzono nas zaufaniem to wielki zaszczyt, teraz nasza kolej kończy rozmowę Poseł Ziemi Gliwickiej.
Moje dziecko już niedługo same będzie musiało sobie radzić idąc do szkoły, odpowiada