Po raz kolejny knurowianie pokazali, że nie są obojętni na krzywdę innych i otworzyli swoje serca nie żałując pieniędzy na pomoc choremu chłopcu.

Akcja pomocy na rzecz Krystiana Leśniaka odbyła się 12 sierpnia 2017 roku na plenerowej scenie przy ul. 1 Maja. Mieszkańcy Knurowa dowiedli, że we wspólnocie jest siła i tłumnie przybyli na Festyn Rodzinny zorganizowany specjalnie dla niego.

Krystian Leśniak to chłopiec, u którego stwierdzono, w połowie 2012 roku autyzm wczesnodziecięcy. Od lipca 2014 roku choruje na epilepsję z uogólnionymi napadami nieświadomości. Od 16-go miesiąca życia ma też nieprawidłowy chód, jest pod stałą kontrolą wielu specjalistów w tym: neurologów, laryngologów, ortopedów-chirurgów, psychologów/psychiatrów. Terapia, rehabilitacja, do tego leki i turnusy rehabilitacyjne, to są bardzo duże wydatki, na które rodziców malucha po prostu nie stać.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Krystiana postanowiono zorganizować dla niego imprezę charytatywną. W związku z tym, że sierpień to sezon letni, akcję przeprowadzono na świeżym powietrzu.

By uprzyjemnić czas osobom przybyłym tego dnia do parku na Festyn Rodzinny przygotowano szereg atrakcji.

O wrażenia muzyczne zadbał znany i lubiany zespół The Last Room, proponując słuchaczom odświeżone klasyki z rock’n’roll`owej półki. Skład zespołu tworzą młodzi i ambitni ludzie, którzy grają od niedawna, ale na scenie knurowskiej pokazali duży profesjonalizm. Młodzi artyści z zespołu The Last Room posiadają mega niespożytą energię i werwę, która udzieliła się wszystkim zgromadzonym wokół sceny.

Następnie, imprezę muzyczną uświetnił swoją obecnością ceniony zespół MjusiQ, Grupa jest bardzo dobrze znana mieszkańcom Knurowa, ponieważ niejednokrotnie gościła już na knurowskiej scenie. Zespół MjusiQ ponownie swym występem zahipnotyzował i podbił serca zgromadzonej publiczności.

W przerwach między występami odbywały się licytacje ciekawych gadżetów otrzymanych od osób, którym leży na sercu dobro młodego Knurowianina . Podczas aukcji można było wylicytować, m.in.: koszulki oraz obraz na którym widniał motocykl.

Dodatkowo podczas pikniku charytatywnego były sprzedawane cegiełki, z których dochód również był przeznaczony na leczenie Krystiana.

Podczas wydarzenia dużą furorę zrobiła grupa motocyklistów, która dumnie prezentowała swoje nieziemskie, nowoczesne i przepiękne maszyny. Następnie dla fanów ryczących jednośladów zaplanowano przejażdżkę ulicami Knurowa.

Na Festynie rodzinnym nie zapomniano również o najmłodszych. Dla nich przygotowano rozmaite gry i zabawy. m.in.: dmuchane zamki, dmuchaną zjeżdżalnię, euro-bungee czyli trampolinę.

Podczas zabaw młodym uczestnikom pikniku do wieczora nie schodził uśmiech z twarzy i oczy radośnie świeciły. Dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe, że mogły wziąć udział w fajnych grach i zabawach.

Były też atrakcje nie tylko” dla duszy, ale też dla ciała”- to stoiska gastronomiczne serwujące bardzo pyszne dania. Chętni mogli delektować się smakiem potraw, a później uczestniczyć czynnie w Festynie rodzinnym.

W czasie koncertu charytatywnego dużym powodzeniem cieszyły się przepyszne domowe ciasta i smaczna kawa, dochod ze sprzedaży których w efekcie również zasilił konto Krystiana.

Akcję charytatywną dla Krystiana – objęło swoim patronatem Centrum Kultury w Knurowie zapewniając miejsce oraz pelną obsługę techniczną i merytoryczną imprezy.

Relacja: Agnieszka Łyko

   Kwota jaką udało się zebrać dzięki zaangażowaniu to 1600 zł

MjusiQ – FESTYN RODZINNY DLA KRYSTIANA

THE LAST ROOM- FESTYN RODZINNY DLA KRYSTIANA

foto: Agnieszka Łyko

 

Galeria przygotowana przez Dariusza