Koncert Charytatywny w knurowskiej restauracji „ORSO”
– 6 stycznia 2017

Szczęśliwy zbieg okoliczności, czy celowe, także szczęśliwe zamierzenie?
Wprawdzie dzieci w Polsce raczej prezentów w dniu 6 stycznia nie otrzymują, to dzień ten jest dla każdego z nas uważany za bardzo szczególny. Słusznie uważa się święto Objawienia Pańskiego za jedno z największych, najbardziej uroczystych świąt w roku, to właśnie w tym dniu dwoje rodzeństwa Martynka i Kajtek Kowalikowie, dzięki inicjatywie właścicieli Pracowni Smaku „Orso” oraz pani Sabinie Mańkowskiej i panu Mirosławowi Borsukowi, a także Fundacji „Dzieciom Zdążyć z Pomocą” otrzymali szczególny prezent w postaci koncertu kolędowego dedykowanego im dwojgu.
Sala restauracji w której odbył się koncert została wypełniona po brzegi. Chętnych do posłuchania kolęd w wykonaniu znanej i cenionej za wysoki poziom artystyczny pani Sabiny Mańkowskiej nie brakowało, a śpiew przybrany takim mistrzowskim wykonaniem instrumentalnym jaki prezentuje Mirosław Borsuk, to z pewnością uczta dla najwybredniejszych melomanów. Warto wspomnieć, że na koncercie pojawiło się wiele osób ze środowisk sztuki i kultury, nie zabrakło także przedstawicieli Rady Miasta. Obecny był między innymi artysta malarz Damian Wojnowski – jest mieszkańcem Gliwic, a na koncert przyjechał bo jak sam twierdzi, tak po prostu trzeba.
Całość zebranego dochodu podczas koncertu który prowadziła Anna Śpiewla – Panasewicz przeznaczony będzie za pośrednictwem fundacji „Dzieciom Zdążyć z Pomocą” na ręce rodziców dwojga przeuroczych dzieciaków z Knurowa. Jak zapewnia pani Sabina, z pewnością na tej jednej akcji się nie skończy i będziemy grać, jak długo będzie trzeba.
Niekończąca się owacja na stojąco i bisy stały się jakby drugą odsłoną koncertu. Na koniec rodzice w niezwykle wzruszających słowach podziękowali organizatorom za zorganizowanie koncertu a publiczności za tak liczną obecność.

Relacja : Tadeusz Puchałka