Nie lada gratka czekała wczoraj czyli 7 stycznia 2018 roku na kibiców piłki nożnej w MOSiR przy ul. Górniczej 2 w Knurowie-Szczygłowicach. Zainteresowani w niedziele w godzinach od  9:00 do 16:00 mieli możliwość uczestniczenia na hali sportowej w Zimowym Turnieju Orlików.

W imprezie sportowej rywalizowali ze sobą  zaproszone przez knurowską Akademię Piłki Nożnej zespoły rocznika 2008.

Udział w turnieju, oprócz trzech drużyn wystawionych przez APN,  wziął również udział knurowski zespół – MKS Concordia Knurów. W gronie uczestników ponadto znalazły się takie zespoły jak: UKS Gwarek Zabrze, Górnik Zabrze, MOSiR Czerwionka oraz AP Champions Gliwice.

Jak mawiał najwybitniejszy trener w historii piłki nożnej Kazimierz Górski – piłka jest okrągła, a bramki dwie. W ten sposób sławny trener dał do zrozumienia, że każda drużyna ma takie same szanse wygrania jak przeciwnik.

Idąc tym tropem myślenia zawodnicy uczestniczący w Zimowym Turnieju Orlików w Knurowie-Szczygłowicach byli głodni gry i mieli niezwykłą wolę walk, by uzyskać wygraną. Dlatego sympatycy turnieju halowego młodych adeptów piłki nożnej nie mogli narzekać na brak emocji, wrażeń  i stuprocentowych akcji.

Wyniki Turnieju:

  • Najlepszy bramkarz turnieju – Karol Gramala z drużyny APN III
  • Najlepszy zawodnik turnieju – Igor Soberka z drużyny APN I
  • Król strzelców turnieju – Jakub Nowowiejski z drużyny GWAREK Zabrze
  • Zwycięzca konkurencji 1 na 1 – Borys Zakrzewski z drużyny GÓRNIK Zabrze

Zimowy Turniej Orlików rocznik 2008 wygrał Górnik Zabrze, drugie miejsce zajął APN Knurów I, trzecie miejsce przypadło Gwarkowi Zabrze.

Kolejne miejsca w halowym turnieju piłkarskim zdobyły drużyny: 4 miejsce – AP Champions Gliwice, 5 miejsce – Concordia Knurów, 6 miejsce – MOSiR Czerwionka,7 miejsce – APN Knurów II, 8 miejsce – APN Knurów III.

Nagrody zespołom wręczał Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji- Joachim Machulik.

Zimowy Turniej Orlików rocznik 2008 w MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach zgromadził sporą widownię, która wytrwale oglądała z trybuny zmagania zawodników, gorąco ich dopingując.

Do dyspozycji kibiców był przygotowany przez organizatorów kącik gastronomiczny, gdzie można było zjeść coś ciepłego czy też wypić kawę lub herbatę.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie oraz Akademia APN Knurów to organizatorzy imprezy, a partnerzy medialni to Przegląd Lokalny i portal informacyjny – iKnurów.pl.

Relacja: Agnieszka Łyko