W niedzielę, 11 marca 2018r. na Hali MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach odbył się Turniej Piłki Nożnej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2005 i młodszych.

Do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju przystąpiło 8 zespołów: APN Knurów I, APN Knurów II, AKS Chorzów, MKS Zantka Chorzów, MKS Zabrze-Kończyce, ŁTS Łabędy, LKS Zameczek Czernica, KS Świerklany.

Nie zabrakło wszystkiego za co fani kochają piłkę nożną – można było podziwiać wspaniałe gole podczas emocjonujących meczy. Od pierwszego gwizdka rywalizacja była bardzo zacięta, a młodzi piłkarze wkładali całe serca w grę. Choć walka była zacięta, ale jak zawsze przebiegała w przyjaznej atmosferze, dlatego nie zabrakło wspaniałej integracji drużyn.

Poza uczestnikami rozgrywek na hali w Knurowie-Szczygłowicach, pojawiło się wiele osób, by kibicować młodym sportowcom. Publiczność obserwująca z trybun zmagania drużyn zagrzewała swoich faworytów do walki okrzykami i oklaskami.

Grze i umiejętnością młodych piłkarzy przyglądali się również zaproszeni goście – bliźniacy Rafał i Łukasz Wolsztyński.

Oboje pochodzą z Knurowa i swoją karierę rozpoczynali w Klubie Concordia Knurów, a obecnie grają w Klubie  Górnik Zabrze.

Rafał Wolsztyński to piłkarz drużyn młodzieżowych oraz rezerw Górnika, w kadrze pierwszego zespołu od wiosny 2014. Wiosną 2015 przebywał na wypożyczeniu w Limanovii Limanowa, natomiast wiosną 2016 w Legionovii Legionowo.

Łukasz Wolsztyński to piłkarz drużyn młodzieżowych, Młodej Ekstraklasy oraz rezerw Górnika. Od jesieni 2016 w kadrze pierwszej drużyny.

Wyniki rozgrywek piłkarskich:

Najlepszy strzelec – Brajan Archipow ( AKS Chorzów)

Najlepszy bramkarz – Jakub Piowczyk ( MKS Zantka Chorzów)

Najlepszy zawodnik – Nikola Żuchowicz (LKS Zameczek Czernica)

Turniej Piłki Nożnej – Rocznik 2005 i młodsi wygrał LKS Zameczek Czernica, drugie miejsce zajął MKS Zantka Chorzów, trzecią lokata przypadła APN Knurów II.

Kolejne pozycje w turnieju piłki nożnej zdobyły drużyny: 4 miejsce – APN Knurów I, 5 miejsce – AKS Chorzów, 6 miejsce – ŁTS Łabędy, 7 miejsce – KS Świerklany, 8 miejsce – MKS Zabrze – Kończyce.

Impreza sportowa została zorganizowana przez APN Knurów – Damiana Kraska, a medialne wsparcie objął portal informacyjny – iKnurów.pl.

Relacja: Agnieszka Łyko