Dzisiaj / 21 grudnia 2017 / w KKL Sztukateria odbyło się spotkanie opłatkowe Radnych Rady Miasta Knurów z Przedstawicielami Organizacji pozarządowych.

Wydarzenie zostało uroczyście rozpoczęte odpaleniem Światła Betlejemskiego przez Związek Harcerzy im. Henryka Dąbrowskiego Chorągwi Śląskiej Związku Harcerskiego Harcerstwa Polskiego. Pod przewodnictwem księdza Piotra Larysza, knurowscy Harcerze oraz Zuchy przekazali symbol pokoju Prezydentowi Adamowi Rams i odpalili go wraz z nim. Światło to  dla społeczności przekazywane jest przez sztafetę Harcerzy, która wędruje od Tatr, aż po Bałtyk. Symbol ten, trafił również do naszego miasta.

Światło dostępne będzie w Ratuszu w dniu jutrzejszym 22.12.2017 r. w godzinach 9:30 – 13:30, chętni na odpalenie światła i zabrania go do swoich domów, mogą kierować się właśnie tam.

Po ceremonii rozpoczęcia uroczystości zebrani mogli posłuchać pięknych kolęd w wykonaniu Agnieszki Gabryś i Daniela Grychtoł oraz włączyć się w ich śpiew.

Prezydent Miasta Adam Rams na początku przemówienia, złożył podziękowania działaczom, którzy mają swoją pasję i hobby, ponieważ jest to bardzo ważne dla miasta,  za ich inicjatywy i zaangażowanie.

Podziękował również osobom, udzielającym się w sporcie, edukacji oraz oświacie. Złożył również życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Życzył zdrowych, spokojnych świąt oraz siły i wytrwałości w dążeniu do celów w nadchodzącym 2018 roku, szampańskiej nocy sylwestrowej oraz udanego karnawału.

    Do życzeń Prezydenta dołączył się Tomasz Rzepa, który również złożył podziękowania do ks. Piotra Larysza oraz Harcerzy.
Wspomniał przewodnie motto wędrującego światła – „Światło jest w was”, nawiązując do tego podziękował osobą zgromadzonym na sali, ponieważ w nich jest zawarte to światło. Przypomniał  również sens Świąt, żeby w rodzinnych domach nie przegapiono przyjścia Jezusa w natłoku obowiązków, żeby przygotowania do świąt nie przysłoniły tego ważnego momentu.
To Bóg daje nam miłość, dlatego dzielmy się światłem, bo wtedy dzielimy się z samym Jezusem – tymi słowami Przewodniczący Rady Miasta podsumował swoje przemówienie.

   Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój, podzielono się opłatkiem i składano sobie indywidualne osobiste życzenia. Na zgromadzonych czekał  poczęstunek w formie tradycyjnych świątecznych przysmaków.

Materiał: Monika Sontag i Maciej Obczyński.