W dniach 11-13 lipca 2017r. odbył się wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego organizowany przez Pana Janusza Korwina Mikke- Posła do Parlamentu Europejskiego.

Dzięki zaproszeniu jakie Pan Poseł wystosował do Zarządu Szpitala w Knurowie sp. z o.o. siedzibę Parlamentu Europejskiego w Brukseli oraz stolicę Unii Europejskiej mogło odwiedzić pięć pań na co dzień pracujących w knurowskim szpitalu. Z zaproszenia skorzystały: Jadwiga Kotańska- Pielęgniarka Oddziałowa na Bloku Operacyjnym, Joanna Kotyk-Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Ginekologii, Jolanta Jasztal- Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Onkologii, Mirella Lach- Pielęgniarka Epidemiologiczna oraz Monika Szafraniec- Kierownik Techników Medycznych Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Podróż rozpoczęła się wylotem z lotniska Warszawa-Modlin, dzięki czemu po niespełna dwóch godzinach lotu panie były już w Brukseli.

Oficjalna część pobytu rozpoczęła się od mszy św. w rycie trydenckim, która odprawiona została w Parlamencie Europejskim w intencji Obrońców Ojczyzny. Następnie panie wraz z pozostałymi uczestnikami wyjazdu i delegacjami samorządowców z Mazowsza wzięły udział w uroczystym otwarciu wystawy „ We saved Europe Ossów 1920” poświęconej Bitwie Warszawskiej oraz walkami z bolszewicką armią pod Ossowem.

W kolejnym dniu pobytu uczestnicy zwiedzieli Parlament Europejski oraz wysłuchali wykładu Pana Posła Korwina-Mikke na temat bieżącej sytuacji politycznej w Unii Europejskiej. Jak mówi Mirella Lach : „ Parlament Europejski zrobił na nas ogromne wrażenie. Miałyśmy okazję z bliska zapoznać się z codzienną pracą eurodeputowanych oraz całego sztabu ludzi dbających o zapewnienie prawidłowego przebiegu posiedzeń jak np. tłumaczy”.

Ponadto w trakcie wyjazdu uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia innych miejsc w których decydował się los Europy jak m.in. Waterloo. Najwięcej radości sprawiło jednak uczestnikom poznawanie Brukseli wraz z jej przepiękną architekturą. Zapytana o opinię na temat stolicy Europy Jadwiga Kotańska odpowiada, iż : „ Bruksela to ciekawe miasto, które warto odwiedzić. Polecam wszystkim nocne zwiedzanie”.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.