” Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa zleciła wymianę na nową instalację gazową w budynkach. Na tę okoliczność powieszona została informacja dla mieszkańców  (zdjęcie ogłoszenia w załączeniu) że od dniu 06.12.2017 r. rozpocznie się wykonywanie nowych instalacji gazowych w mieszkaniach.  

Ani słowem nie zostało wspomniane, że stara instalacja gazowa od 06.12.2017 r. zostanie odłączona.

   W dniu 06.12.2017 r. firma, która wykonuje prace instalacji zadzwoniła ok 13-15 godz. ( byłam w pracy mąż także) że chcieliby wejść do mieszkania i byli zdziwieni ze nikogo nie ma. Poinformowałam Pana który dzwonił ze jestem w pracy pracuje od 7-15 i nie mam możliwości być w domu a mąż w tym tygodniu pracuje od 6-14 i także nie ma możliwości być w domu.  

     Zaproponowałam, że od godz. 15 mogliby zacząć pracę, ale usłyszałam odpowiedź,  że oni nie robią nadgodzin, a później że popołudniami nie robią, bo jak im jakichś części zabraknie to nie mają możliwości kupić, bo sklepy są pozamykane, w soboty także nie pracują.

     Dzwoniłam w dniu 07.12.2017 ( o godz 7:00) do LWSM do Pana który sprawuje nadzór  nad firmą Serwis- System, wykonującą instalacje. Niestety ten Pan także nic nie mógł w tej sprawie zdziałać.

     W  dniu wczorajszym tj. 07.12.2017  rozmawiałam telefonicznie z Panem Prezesem LWSM w Knurowie, ale także nie był w stanie nic zrobić.

     Także stanęło na tym że od 06.12.2017 r. nie mam gazu, ale nikogo to nie obchodzi, nikt nic nie może, to ja muszę się do nich dostosować, mimo że to z naszych pieniędzy firmie się płaci.

     Także spółdzielnia nie jest dla nas to my się do nich musimy dostosować:  Chcesz mieć gaz to twój interes, my nic nie możemy zrobić. Nikt się nie liczy z ludźmi.

 

     Stanęło na tym że 11.12.2017 mąż ma nockę to wtedy przyjdą i zrobią, a przez te dni to nic ze gazu nie mamy.   A mam małe dziecko to nic, że obiadu nie  mam na czym zrobić. ”

pisze zrozpaczona i oburzona Czytelniczka.