W dniu 6 grudnia każdy z niecierpliwością wypatrywał uroczego gościa z długą siwą brodą, który przyleciał saniami zaprzężonymi w renifery w towarzystwie uroczej Śnieżynki.

W Knurowie w Miejskim Przedszkolu nr. 3 im. Juliana Tuwima wszyscy wierzyli, że św. Mikołaj ich odwiedzi. Serduszka przedszkolaków przepełnione były radością, bo cały rok starały się być bardzo grzeczne. Niestety okazało się, że sanie Mikołaja miały awarię i trzeba na gościa troszkę dłużej poczekać. Do przedszkola zadzwonił Elf i poprosił, aby wszystkie przedszkolaki obejrzały film, który Mikołaj specjalnie dla nich nagrał. Z wypiekami na twarzy dzieci chłonęły każde słowo wypowiadane przez ich ukochanego mieszkańca Laponii.
Miały także okazję odbyć wirtualną wycieczkę po fabryce zabawek i zobaczyć jak wygląda dom Mikołaja. Wrażenia były niezapomniane. Wkrótce zadzwonił znów telefon i już wszyscy wiedzieli, że niebawem na dachu wylądują sanie z Mikołajem. Aby skrócić oczekiwanie dzieci rozwiązywały zagadki, tańczyły i śpiewały piosenki. Po niedługim czasie wszyscy usłyszeli głośne Hou Hou Hou i już było wiadomo kto przyszedł. Radości nie było końca.

Mikołaj przywitał się z wszystkimi, zjadł pierniczki ,wypił mleko i zatańczył z dziećmi WOOGIE BOOGIE. Przedszkolaki rozeszły się do swoich sal i tam czekały na gościa, który w towarzystwie swojej Śnieżynki rozdawał wszystkim prezenty.

Uwieńczeniem tej niesamowitej wizyty były wspólne zdjęcia, malowanie buziek przez Śnieżynkę i obietnica, że w przyszłym roku Mikołaj znów odwiedzi ich przedszkole .

/materiał, foto – Agnieszka Zakrzewska/