II turnus Ferie w szkole? Dlaczego NIE? rozpoczął się w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Knurowie.

Jak wiemy, z poprzedniego tygodnia, uczestnicy z pewnością na naduę narzekać nie będą mogli. Czas zapełniony jest zajęciami od godziny 8:00 – 16:00.
Dzieci będą miały okazję odbyć zajęcia ze sportów walki, przejdą podstawowe szkolenie PCK oraz zajęte będą zajęciami plastycznymi. W kolejnym dniu organizatorzy zaproszą do rozwijania swoich umiejętności w czasie zajęć hand-made, tanecznych i na magicznym dywanie. Środa to dzień filmowy, w którym zaplanowano wyjście do knurowskiego Kino Scena Kultura na film Paddington 2 . Czwartek i piątek to powtórka z dziedzin poniedziałkowo-wtorkowych, ale z innymi zadaniami.
Każdy dzień, żeby „brzuszki nie były puste”, ma również w swoim harmonogramie przerwę na obiad i podwieczorek, przepleciony zajęciami z opiekunami z czytaniem, podchodami, zajęciami sportowymi, eksperymentami i finałową prezentację wykonanych w czasie tygodniowych zajęć.

Koniecznym wspomnieć, że projekt „Ferie w szkole? Dlaczego NIE?” to efekt, który mógł ujrzeć światło dzienne, dzięki wygranej w II edycji Budżetu Obywatelskiego. Dzięki temu lwia część pieniędzy potrzebnych na jego organizację, pochodzi właśnie z tej inicjatywy. Symboliczną zaś kwotę ponoszą rodzice, czy też opiekunowie dzieci biorących udział w przedsięwzięciu.