Mężczyzna, który okradał swojego pracodawcę z elektronarzędzi, został zatrzymany przez kryminalnych z III komisariatu. Nieuczciwy pracownik ukradł sprzęt za prawie 7 tys. złotych i zastawił go w lombardach. Mężczyzna przyznał się do winy i poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Policjanci z III komisariatu zakończyli czynności w sprawie kradzieży i przywłaszczenia elektronarzędzi o wartości prawie 7 tys. złotych. Kryminalni z Zaborza zatrzymali mężczyznę, który w lipcu 2017 roku systematycznie okradał swojego pracodawcę. W ciągu miesiąca 46-letni mężczyzna ukradł lub przywłaszczył wkrętarki, szlifierki , wiertarko-wkrętarki, a także młoto-wiertarki. Skradziony sprzęt zastawiał w lombardach.

W czasie czynności procesowych podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Ukarany został również grzywną w wysokości 1,8 tys. złotych, a także zobowiązany został do naprawienia wyrządzonej szkody i kontynuowania pracy zarobkowej. Podejrzany został również obciążony kosztami sądowymi.

Info: KMP Zabrze