Wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie kąpieliska przy Alei Korfantego doszło do zgonu 69-letniego mężczyzny. Zabrzańscy kryminalni pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin prowadzili na miejscu czynności wyjaśniające.

Mundurowi m.in. przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali nagrania monitoringu, które następnie zostaną przeanalizowane. Dzisiaj śledztwo w sprawie zgonu mężczyzny wszczęła zabrzańska prokuratura.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj na terenie kąpieliska przy Alei Korfantego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedna z osób korzystających z basenu zauważyła mężczyznę dryfującego w basenie rekreacyjnym. Świadek wyciągnął z wody mężczyznę i wezwał ratowników, którzy podjęli czynności reanimacyjne i powiadomili pogotowie ratunkowe. Pogotowie kontynuowało reanimację mężczyzny. Niestety stwierdzono zgon 69-letniego zabrzanina.

Na miejsce przybył prokurator, a także mundurowi z wydziału kryminalnego, którzy przez następnych kilka godzin prowadzili na miejscu czynności zlecone przez prokuratora. Mundurowi m.in. przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali nagrania z monitoringu kąpieliska, które następnie zostaną poddane oględzinom.

Prokuratura, która w dniu dzisiejszym wszczęła śledztwo w sprawie zgonu mężczyzny, poleciła zabezpieczyć jego zwłoki do swojej dyspozycji.

Info: KMP Zabrze