Aż do 11 kolizji doszło dzisiaj na zabrzańskich drogach. Zaczęło się kilkanaście minut przed 7.00, kiedy to mieszkańcy zaczęli wyjeżdżać do pracy. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza, że kolejna noc przyniesie ze sobą mróz i oblodzenia nawierzchni.

Od samego rana policjanci zabrzańskiej drogówki realizują czynności w sprawach licznych kolizji drogowych. Zaczęło się kilkanaście minut przed 7.00, kiedy to ruch na zabrzańskich drogach wzmógł się. W nocy ujemna temperatura spowodowała zmrożenie nawierzchni.

Kierowcy, którzy przyzwyczajeni byli raczej do jesiennej aury, zostali zaskoczeni śliską nawierzchnią. Wielu z nich nie dostosowało prędkości do panujących warunków na drodze, co skutkowało rozbitym samochodem. W efekcie doszło aż do 11 kolizji drogowych.

Do największej liczby zdarzeń doszło na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Do dwóch kolizji doszło na Korfantego i Monte Cassino. Policjanci realizowali również czynności przy kolizjach z ulicy Kawika Jagiellońskiej.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Info: KMP Zabrze