Za nielegalny pobór energii elektrycznej odpowie 34-letni rybniczanin, przyłapany na gorącym uczynku przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy. Informację o podejrzanie wyglądającym połączeniu, policjanci otrzymali od anonimowej osoby. Podejrzanemu za kradzież energii grozi nawet do 5 lat więzienia.

Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację od anonimowej osoby o tym, że właściciel jednego z mieszkań w dzielnicy Paruszowiec-Piaski nielegalnie pobiera prąd. Na miejsce został skierowany patrol. Interweniujący policjanci potwierdzili tę informację. Nielegalne przyłącze zostało już zlikwidowane. W sprawie kradzieży energii elektrycznej wszczęto już postępowanie karne. Zanim 34-letni rybniczanin stanie przed sądem, śledczy ustalą jak długo trwał przestępczy proceder. Za nielegalny pobór energii elektrycznej podejrzanemu grozi nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że kradzież energii elektrycznej jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Pamiętajmy, że takie nielegalne instalacje mogą powodować potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych mieszkańców. Dlatego apelujemy o powiadamianie właściwych instytucji o istnieniu w budynkach nielegalnych bądź wadliwych połączeń elektrycznych.

Info: KMP Rybnik