Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Okazało się, że wobec 30-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego, została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. W myśl obowiązujących przepisów – ponownie stanie przed sądem.

Wczoraj na ul. Robotniczej w Rybniku, policjanci z rybnickiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Podczas sprawdzenia dokumentów okazało się, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Ponadto podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że wobec 30-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego, w 2012 roku została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

W obowiązującym stanie prawnym, osoby które dopuszczą się kierowania pojazdem, dla którego stosowne uprawnienie zostało im wcześniej cofnięte w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez właściwego starostę, wyczerpują znamiona przestępstwa (określonego w nowym art. 180a kk), za który to czyn przewidziano karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd może także orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Info: KMP Rybnik