Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej, znaleźli u kierującego narkotyki. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że wobec 33-latka została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Kierującemu pobrano krew do badań na obecność środków odurzających. Mężczyzna odpowie także za posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy patrolując ulicę Kasztanową w Rybniku, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Był trzeźwy. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że wobec 33-letniego rybniczanina została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się dziwnie – był pobudzony i mocno podenerwowany. Podczas kontroli mundurowi znaleźli u niego wagę elektroniczną oraz woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Kierującemu pobrano krew do badań na zawartość innych środków.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Kryminalni przeszukali mieszkanie 33-latka, w którym znaleźli i zabezpieczyli narkotyki, a także kilka sztuk amunicji. Podejrzany został przewieziony do rybnickiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających, niestosowania się do decyzji organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Info: KMP Rybnik