Policjanci z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zatrzymali dwoje obywateli Czech. 32-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna są podejrzani o kradzież sprzętu elektronicznego o wartości blisko 3,5 tys. złotych. Podejrzani jeszcze dziś usłyszą zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawiani wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Mundurowi z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zostali powiadomieni o ujęciu przez ochronę sprawcy kradzieży. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 35-letni obywatel Czech. W rozmowie z ochroniarzem mundurowi ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Jego znajoma zdążyła uciec ze skradzionymi przedmiotami. Chwilę później 32-latka została zatrzymana przez rybnickich mundurowych.

Podejrzani jeszcze dziś usłyszą zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży sprzętu elektronicznego o wartości blisko 3,5 tys. złotych. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione rzeczy.

Info: KMP Rybnik