Policjanci rybnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Okazało się, że prowadził on motorower pomimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów. 19-letni mieszkaniec Rybnika musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami złamania sądowego zakazu.

Policjanci ruchu drogowego patrolując ulicę Wodzisławską w Rybniku, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że 19-letni rybniczanin posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Rybniku do maja 2021 roku. Mężczyzna jest znany rybnickim policjantom, był wielokrotnie przez nich zatrzymywany do kontroli, głównie z powodu braku uprawnień do kierowania pojazdami, a w październiku 2016 uciekał samochodem przed policjantami z 8-letnim dzieckiem.

19-letni mieszkaniec Rybnika musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami złamania sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

 

info: KMP Rybnik