Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Bolesława Chrobrego w Rybniku. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy, obrażeń doznała 79-letnia kobieta, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana została przewieziona do rybnickiego szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około 13.00 na ulicy Bolesława Chrobrego w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Peugeot – 21-letnia mieszkanka Rybnika – jadąc w kierunku ulicy Miejskiej, potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. W wyniku tego zdarzenia 79-lenia mieszkanka powiatu rybnickiego doznała poważnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Kierująca peugeotem w chwili zdarzenia była trzeźwy. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich śledczych, postępowaniu przygotowawczym.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę. Przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz zachowanie szczególnej uwagi, przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych, skrzyżowania lub przystanku autobusowego. Ułamek sekundy nieuwagi kierującego często może zadecydować o czyimś życiu…

Pieszym użytkownikom dróg przypominamy o zasadzie ograniczonego zaufania oraz zachowaniu szczególnej ostrożności, nawet jeśli poruszają się po oznakowanym przejściu dla pieszych, które powinno gwarantować im bezpieczeństwo. Apelujemy także do pieszych, aby po zmroku, dla własnego bezpieczeństwa, używali elementów odblaskowych.

info: KMP Rybnik