Anonimowe zgłoszenie i szybkie działanie policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, doprowadziły do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. 44-latek za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Wczoraj rano, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kierującego, który na parkingu w samochodzie spożywał alkohol. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy. Kierujący skodą został zatrzymany na ulicy Kolejowej w Rybniku. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 44-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł, kara za popełnienie wskazanego przestępstwa jest więc niewątpliwie dla jego sprawcy dotkliwa.

Dziękujemy osobie zgłaszającej za przekazanie informacji o nietrzeźwym kierującym. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania „Nie reagujesz – akceptujesz!” trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.

Info: KMP Rybnik

1 KOMENTARZ

  1. I tak należy robić, widzisz to zgłaszaj alkoholika by nie zabił kogoś, to nie jest żadne donosicielstwo. Tak może powiedzieć tylko taki który jeździ po pijaku ,nie wołać przez radio jak widzisz kontrolę dmuchania w alkomat. Czym mniej pijaków za kierownicą tym bezpieczniej.

Comments are closed.