Nie ma dnia, by rybniccy policjanci nie zatrzymali kierującego po użyciu alkoholu lub będącego w stanie nietrzeźwości. Wczoraj, kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem zdrowego rozsądku wykazał się mieszkaniec Rybnika, który będąc pod wpływem alkoholu wsiadł „za kółko” i spowodował kolizję. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj, około 18.00, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia do którego doszło w Rybniku na ulicy Teofila Brzozy. Mundurowi ustalili, że kierujący toyotą – 41-letni rybniczanin, jadąc w kierunku ulicy Księdza Jana Pojdy, na łuku drogi uderzył w bok samochodu ciężarowego. Okazało się, że sprawca kolizji drogowej był nietrzeźwy. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Kierujący nie posiadał także dokumentów, które wymagane są podczas kontroli drogowej. 41-latek odpowie teraz przed sądem za jazdę na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony jako wykroczenie (art. 87 kodeksu wykroczeń ) albo czyn zabroniony jako przestępstwo (art. 178a kodeksu karnego). Zależy to od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.

Info: KMP Rybnik